Oscar/Best Toon

Vun Wikipedia
Zur Navigation springen Zur Suche springen

Mit den Oscar för de Besten Toon warrt de Leistung vun den Toonmeester vun en Film uttekent. Fröher weer dat ok dat tostännige Afdeel vun de Filmsellschop. In disse Kategorie warrt al siet 1930 en Oscar vergeven. De Filmen qualifizeert sik jümmer in dat Johr na de Verapentlichung. In de Tabell staht de Filmen in dat Johr, in dat se uttekent worrn sünd.

1930[ännern | Bornkood ännern]

Johr Priesdräger för den Film Nomineeren
1930 (2) Douglas Shearer
(M-G-M Studio Sound Department)
The Big House
(dt.: Hölle hinter Gittern)
George Groves un First National Studio Sound Dep. för The Song of the Flame
Franklin Hansen un Paramount Famous Lasky Studio Sound Dep. för The Love Parade (dt.: Liebesparade)
Oscar Lagerstrom un United Artists Studio Sound Dep. för Raffles
John E. Tribby un RKO Radio Studio Sound Dep. för The Case of Sergeant Grischa

1931–1940[ännern | Bornkood ännern]

Johr Priesdräger för den Film Nomineeren
1931 Paramount Publix Studio Sound Department Metro-Goldwyn-Mayer Studio Sound Department
RKO Radio Studio Sound Department
Samuel Goldwyn – United Artists Studio Sound Department
1932 Paramount Publix Studio Sound Department Metro-Goldwyn-Mayer Studio Sound Department
RKO Radio Studio Sound Department
Warner Bros.-First National Studio Sound Department
1933 Pries nich vergeven
1934 Franklin B. Hansen
(Paramount Studio Sound Department)
A Farewell to Arms
(dt.: In einem anderen Land)
Nathan Levinson Warner Bros. Studio Sound Department) för 42nd Street (dt.: Die 42. Straße)
Nathan Levinson Warner Bros. Studio Sound Department) för Gold Diggers of 1933 (dt.: Goldgräber von 1933)
Nathan Levinson Warner Bros. Studio Sound Department) för I Am a Fugitive from a Chain Gang (dt.: Jagd auf James A.)
1935 John Livadary
(Columbia Studio Sound Department)
One Night of Love Carl Dreher (RKO Radio Studio Sound Department) för The Gay Divorcee (dt.: Tanz mit mir!)
E. H. Hansen (Fox Studio Sound Department) för The White Parade
Franklin B. Hansen (Paramount Studio Sound Department) för Cleopatra
Nathan Levinson (Warner Bros. Studio Sound Department) för Flirtation Walk
Thomas T. Moulton (United Artists Studio Sound Department) för The Affair of Cellini
Douglas Shearer (Metro-Goldwyn-Mayer Studio Sound Department) för Viva Villa! (dt.: Schrei der Gehetzten)
Theodore Soderberg (Universal Studio Sound Department) för Imitation of Life
1936 Douglas Shearer Naughty Marietta
(dt.: Tolle Marietta)
Carl Dreher för I Dream Too Much
Edmund H. Hansen för Thanks a Million (dt.: Musik um MItternacht)
Franklin B. Hansen för The Lives of a Bengal Lancer (dt.: Bengali)
Gilbert Kurland för Bride of Frankenstein (dt.: Frankensteins Braut)
Nathan Levinson för Captain Blood (dt.: Unter Piratenflagge)
John P. Livadary för Love Me Forever
Thomas T. Moulton för The Dark Angel (dt.: Der Weg im Dunkel)
Republic SSD för 1,000 Dollars a Minute
1937 Douglas Shearer
(MGM SSD)
San Francisco John Aalberg (RKO Radio SSD för That Girl from Paris
E. H. Hansen (Fox SSD) för Mississippi-Melody (dt.: Mississippi-Melodie)
Franklin B. Hansen (Paramount SSD) för Texas Rangers
Nathan Levinson (Warner Bros. SSD) för The Charge of the Light Brigade (dt.: Der Verrat des Surat Khan)
John P. Livadary (Columbia SSD) för Mr. Deed Goes To Town (dt.: Mr. Deeds geht in die Stadt)
Thomas T. Moulton (United Artists SSD) för Dodsworth (dt.: Zeit der Liebe, Zeit des Abschieds)
Elmer Raguse (Hal Roach SSD) för General Spanky
Homer G. Tasker (Universal SSD) för Three Smart Girls (dt.: Drei süße Mädels)
1938 Thomas T. Moulton
(United Artists SSD)
The Hurricane
(dt.: …dann kam der Orkan)
John Aalberg (RKO Radio SSD) för Hitting a New High
E. H. Hansen (Fox SSD) för In Old Chicago
A. E. Kaye (Grand National SSD) för The Girl Said No
Nathan Levinson (Warner Bros. SSD) för The Life of Emile Zola (dt.: Das Leben des Emile Zola)
John P. Livadary (Columbia SSD) för Lost Horizon (dt.: In den Fesseln von Shangri-La)
Elmer Raguse (Hal Roach SSD) för Topper (dt.: Topper – das blonde Gespenst)
Loren L. Ryder (Paramount SSD) för Wells Cargo (dt.: Fisco-Express)
Douglas Shearer (M-G-M SSD) för Maytime (dt.: Maienzeit)
Homer G. Tasker (Universal SSD) för One Hundred Men and a Girl (dt.: 100 Mann und ein Mädchen)
1939 Thomas T. Moulton The Cowboy and the Lady
(dt.: Mein Mann, der Cowboy)
Bernard B. Brown för That Certain Age
Edmund H. Hansen för Suez
Nathan Levinson för Four Daughters (dt.: Vater dirigiert)
Charles L. Lootens för Army Girl
Elmer Raguse för Merrily We Live (dt.: Und geht’s ja prächtig)
Loren L. Ryder för If I Were King (dt.: Wenn ich König wär)
Douglas Shearer för Sweethearts
James Wilkinson för Vivacious Lady
1940 Bernard B. Brown When Towmorrow Comes John Aalberg för The Hunchback of Notre Dame (dt.: Der Glöckner von Notre Dame)
Edmund H. Hansen för The Rains Came (dt.: Nacht über Indien)
Nathan Levinson för The Private Lives of Elizabeth and Essex (dt.: Günstling einer Königin)
John P. Livadary för Mr. Smith Goes to Washington (dt.: Mr. Smith geht nach Washington)
Charles L. Lootens för Man of Conquest (dt.: Rache für Alamo)
Thomas T. Moulton för Gone with the Wind (dt.: Vom Winde verweht)
Elmer Raguse för Of Mice and Men (dt.: Von Mäusen und Menschen)
Loren L. Ryder för The Great Victor Herbert (dt.: Dreivierteltakt am Broadway)
Douglas Shearer för Balalaika
A. W. Watkins för Goodbye, Mr. Chips (dt.: Auf Wiedersehen, Mr. Chips)

1941–1950[ännern | Bornkood ännern]

Johr Priesdräger för den Film Nomineeren
1941 Douglas Shearer Strike Up the Band
(dt.: Heiße Rythmen in Chicago)
John Aalberg för Kitty Foyle (dt.: Fräulein Kitty)
Bernard B. Brown för Spring Parade
Edmund H. Hansen för The Grapes of Wrath (dt.: Früchte des Zorns)
Nathan Levinson för The Sea Hawk (dt.: Der Herr der sieben Meere)
John P. Livadary för Too Many Husbands (dt.: Ein Ehemann zuviel)
Charles L. Lootens för Behind the News
Thomas T. Moulton för Our Town (dt.: Unsere kleine Stadt)
Elmer Raguse för Captain Caution (dt.: Überfall auf die Olive Branch)
Loren L. Ryder för North West Mounted Police (dt.: Die scharlachroten Reiter)
Jack Whitney för The Howards of Virginia
1942 Jack Whitney That Hamilton Woman
(dt.: Lord Nelsons letzte Liebe)
John Aalberg för Citizen Kane
Bernard B. Brown för Appointment for Love (dt.: Sprechstunde für Liebe)
Edmund H. Hansen för How Green Was My Valley (dt.: Schlagende Wetter)
Nathan Levinson för Sergeant York
John P. Livadary för The Men in Her Life (dt.: Roman einer Tänzerin)
Charles L. Lootens för The Devil Pays Off
Thomas T. Moulton för Ball of Fire (dt.: Die merkwürdige Zähmung der Gangsterbraut Sugarpuss)
Elmer Raguse för Topper Returns (dt.: Topper 2 – Das Gespensterschloß)
Loren L. Ryder för Skylark (dt.: Eheposse)
Douglas Shearer för The Chocolate Soldier
1943 Nathan Levinson Yankee Doodle Dandy Bernard B. Brown för Arabian Nights (dt.: Arabische Nächte)
C. O. Slyfield för Bambi
Daniel J. Bloomberg för Flying Tigers (dt.: Unternehmen Tigersprung)
Jack Whitney för Friendly Enemies
James L. Fields för The Gold Rush (dt.: Goldrausch)
Douglas Shearer för Mrs. Miniver
Stephen Dunn för Once Upon a Honeymoon (dt.: Es waren einmal Flitterwochen)
Thomas T. Moulton för The Pride of the Yankees (dt.: Der große Wurf)
Loren L. Ryder för Road to Morocco (dt.: Der Weg nach Marokko)
Edmund H. Hansen för This Above All
John P. Livadary för You Were Never Lovelier (dt.: Du warst nie berückender)
1944 Stephen Dunn This Land Is Mine
(dt.: Dies ist mein Land)
Daniel J. Bloomberg för In Old Oklahoma (dt.: Die Hölle von Oklahoma)
Bernard B. Brown för Phantome of the Opera (dt.: Phantom der Oper)
James L. Fields för So This Is Washington
Edmund H. Hansen för The Song of Bernadett (dt.: Das Lied von Bernadette)
Nathan Levinson för This Is the Army
John P. Livadary för [[Sahara (1943)|Sahara]
Thomas T. Moulton för The North Star
Loren L. Ryder för Riding High
Douglas Shearer för Madame Curie
C. O. Slyfield för Saludos Amigos (dt.: Drei Caballeros im Sambafieber)
Jack Whitney för Hangmen Also Die! (dt.: Auch Henker sterben)
1945 Edmund H. Hansen Wilson Bernard B. Brown för His Butler’s Sister (dt.: Die Stubenfee)
Daniel J. Bloomberg för Brazil
Thomas T. Moulton för Casanova Brown (dt.: So ein Papa)
John P. Livadary för Cover Girl (dt.: Es tanzt die Göttin)
Loren L. Ryder för Double Indemnity (dt.: Frau ohne Gewissen)
Nathan Levinson för Hollywood Canteen
Jack Whitney för It Happened Tomorrow (dt.: Was morgen geschah)
Douglas Shearer för Kismet
Stephen Dunn för Music in Manhattan
Mac Dalgleish för Voice in the Wind
1946 Stephen Dunn The Bells of St. Mary’s
(dt.: Die Glocken von Sankt Marien)
John P. Livadary för A Song to Remember (dt.: Triumph des Herzens)
Daniel J. Bloomberg för Flame of Barbary Coast (dt.: San Francisco Lilly)
Bernard B. Brown för Lady on a Train (dt.: Die Dame im Zug)
Thomas T. Moulton för Leave Her to Heaven (dt.: Todsünde)
Nathan Levinson för Rhapsody in Blue (dt.: Rhapsodie in blau)
Jack Whitney för The Southener (dt.: Der Mann aus dem Süden)
C. O. Slyfield för The Three Caballeros (dt.: Drei Caballeros)
Loren L. Ryder för The Unseen (dt.: Der Tod wohnt nebenan)
[[[Douglas Shearer]] för The Were Expendable (dt.: Schnellboot vor Bataan)
W.V. Wolfe för There Is a Family
Gordon Sawyer för Wonderman (dt.: Der Wundermann)
1947 John P. Livadary The Jolson Story
(dt.: Der Jazzsänger)
John Aalberg för It’s a Wonderful Life (dt.: Ist das Leben nicht schön?)
Gordon Sawyer för The Best Years of Our Lives (dt.: Die besten Jahre unseres Lebens)
1948 Gordon Sawyer The Bishop’s Wife
(dt.: Jede Frau braucht einen Engel)
Douglas Shearer för Green Dolphin Street (dt.: Taifun)
Jack Whitney för T-Men (dt.: Geheimagent)
1949 Harry M. Leonard un Arthur von Kirbach The Snake Pit
(dt.: Die Schlangengrube)
Charles Lang för Johnny Belinda (dt.: Schweigende Lippen)
Earl Crain Sr. un Howard Wilson för Moonrise (dt.: Erbe des Henkers)
1950 W. D. Flick un Roger Heman Sr. Twelve O’Clock High
(dt.: Der Kommandeur)
Leslie I. Carey un Corson Jowett för Once More, My Darling
T. A. Carman un Howard Wilson för Sands of Iwo Jima (dt.: Du warst unser Kamerad)

1951–1960[ännern | Bornkood ännern]

Johr Priesdräger för den Film Nomineeren
1951 Thomas T. Moulton All About Eve
(dt.: Alles über Eva)
Leslie I. Carey för Louisa (dt.: Alter schützt vor Liebe nicht)
C. O. Slyfield un Walt Disney för Cinderella
Gordon Sawyer för Trio (dt.: So ist das Leben)
Cyril Crowhurst för Our Very Own (dt.: Unser eigenes Ich)
1952 Douglas Shearer The Great Caruso
(dt.: Der große Caruso)
John Aalberg för Two Tickets to Broadway (dt.: Drei Frauen erobern New York)
Gordon Sawyer för I Want You (dt.: Im Sturm der Zeit)
Leslie I. Carey för Bright Victory (dt.: Sieg über das Dunkel)
Nathan Levinson för A Streetcar Named Desire (dt.: Endstation Sehnsucht)
1953 London Film Sound Department] The Sound Barrier
(dt.: Der unbekannte Feind)
Pinewood SSD för The Card (dt.: Der Unwiderstehliche)
Gordon Sawyer för Hans Christian Andersen
Daniel J. Bloomberg för The Quiet Man (dt.: Der Sieger)
Thomas T. Moulton för With a Song in My Heart (dt.: Mit einem Lied im Herzen)
1954 John P. Livadary From Here to Eternity
(dt.: Verdammt in alle Ewigkeit)
William A. Müller för Calamity Jane (dt.: Schwere Colts in zarter Hand)
A. W. Watkins för Knights of the Round Table (dt.: Die Ritter der Tafelrunde)
Leslie I. Carey för The Mississippi Gambler (dt.: Die Welt gehört ihm)
Loren L. Ryder för The War of the Worlds (dt.: Kampf der Welten)
1955 Lesley I. Carey The Glenn Miller Story
(dt.: Die Glenn Miller Story)
Wesley C. Miller för Brigadoon
John P. Livadary för The Caine Mutiny (dt.: Die Caine war ihr Schicksal)
Loren L. Ryder för Rear Window (dt.: Das Fenster zum Hof)
John Aalberg för Susan Slept Here (dt.: Eine Nacht mit Susanne)
1956 Fred Hynes Oklahoma! Carlton W. Faulkner för Love Is a Many-Splendored Thing (dt.: Alle Herrlichkeit auf Erden)
Wesley C. Miller för Love Me or Leave Me (dt.: Tyrannische Liebe)
William A. Mueller för Mister Roberts (dt.: Keine Zeit für Heldentum)
Watson Jones för Not as a Stranger (dt.: …und nicht als ein Fremder)
1957 Carlton W. Faulkner The King and I
(dt.: Der König und ich)
Gordon R. Glenner un Gordon Sawyer för Friendly Persuasion (dt.: Lockende Versuchung)
John P. Livadary för The Eddy Duchin Story (dt.: Geliebt in alle Ewigkeit)
Buddy Myers för The Brave One (dt.: Roter Staub)
Loren L. Ryder för The Ten Commandments (dt.: Die zehn Gebote)
1958 George Groves Sayonara George Dutton för Gunfight at the O.K. Corral (dt.: Zwei rechnen ab)
Wesley C. Mille för Les Girls (dt.: Die Girls)
John P. Livadary för Pal Joey
Gordon Sawyer för Witness for the Prosecution (dt.: Zeugin der Anklage)
1959 Fred Hynes South Pacific Gordon Sawyer för I Want to Live! (dt.: Laßt mich leben)
Leslie I. Carey för A Time to Love and a Time to Die (dt.: Zeit zu leben und Zeit zu sterben)
George Dutton för Vertigo (dt.: Vertigo – Aus dem Reich der Toten)
Carlton W. Faulkner för The Young Lions (dt.: Die jungen Löwen)
1960 Franklin Milton Ben Hur Carlton W. Faulkner för Journey to the Center of the Earth (dt.: Die Riese zum Mittelpunkt der Erde)
A. W. Watkins för Libel (dt.: Die Nacht ist mein Feind)
George Groves för The Nun’s Story (dt.: Geschichte einer Nonne')
Gordon Sawyer för Porgy and Bess (dt.: Porgy und Bess)

1961–1970[ännern | Bornkood ännern]

Johr Priesdräger för den Film Nomineeren
1961 Gordon Sawyer The Alamo
(dt.: Alamo)
Gordon Sawyer un Fred Hynes för The Apartment (dt.: Das Appartement)
Franklin Milton för Cimarron
Charles Rice för Pepe (dt.: Pepe – Was kann die Welt schon kosten)
George Groves för Sunrise at Campobello
1962 Fred Hynes un Gordon Sawyer West Side Story Robert O. Cook för The Parent Trap (dt.: Die Vermählung ihrer Eltern geben bekannt)
John Cox för The Guns of Navarone (dt.: Die Kanonen von Navarone)
Gordon Sawyer för The Children’s Hour (dt.: Infam)
Waldon O. Watson för Flower Drum Song (dt.: Mandelaugen und Lotosblüten)
1963 John Cox Lawrence of Arabia
(dt.: Lawrence von Arabien)
Robert O. Cook för Bon Voyage! (dt.: Champagner in Paris)
George Groves för The Music Man (dt.: Music Man)
Joseph D. Kelly för What Ever Happened to Baby Jane? (dt.: Was geschah wirklich mit Baby Jane?)
Waldon O. Watson för That Touch of Mink (dt.: Ein Hauch von Nerz)
1964 Franklin Milton How the West Was Won
(dt.: Das war der Wilde Westen)
James Corcoran för Cleopatra
Charles Rice för Bye Bye, Birdie
Gordon Sawyer för It’s a Mad, Mad, Mad, Mad World (dt.: Eine total, total verrückte Welt)
Waldon O. Watson för Captain Newman, M.D. (dt.: Captain Newman)
1965 George Groves My Fair Lady Robert O. Cook för Mary Poppins
John Cox för Becket
Franklin Milton för The Unsinkable Molly Brown (dt.: Goldgräber-Molly)
Waldon O. Watson för Father Goose (dt.: Der große Wolf ruft)
1966 James Corcoran un Fred Hynes The Sound of Music
(dt.: Meine Lieder – meine Träume)
James Corcoran för The Agony and the Ecstasy (dt.: Michelangelo – Inferno und Ekstase)
George Groves för The Great Race (dt.: Das große Rennen rund um die Welt)
A. W. Watkins för Doctor Zhivago (dt.: Doktor Schiwago)
Waldon O. Watson för Shenandoah (dt.: Der Mann vom großen Fluß)
1967 Franklin Milton Grand Prix James Corcoran för The Sand Pebbles (dt.: Kanonenboot am Yangtse-Kiang)
George Groves för Who’s Afraid of Virginia Woolf? (dt.: Wer hat Angst vor Virginia Woolf?)
Gordon Sawyer för Hawaii
Waldon O. Watson för Gambit (dt.: Das Mädchen aus der Cherry-Bar)
1968 Samuel Goldwyn SSD In the Heat of the Night
(dt.: In der Hitze der Nacht)
20th Century-Fox SSD för Doktor Dolittle
M-G-M SSD för The Dirty Dozen (dt.: Das dreckige Dutzend)
Universal City SSD för Thoroughly Modern Millie
Warner Bros.-Seven Arts SSD för Camelot (dt.: Camelot – Am Hofe König Arthurs)
1969 Shepperton SSD Oliver!
(dt.: Oliver)
20th Century-Fox SSD för Star!
Columbia SSD för Funny Girl
Warner Bros.-Seven Arts SSD för Bullitt
Warner Bros.-Seven Arts SSD för Finian’s Rainbow (dt.: Der goldene Regenbogen)
1970 Jack Solomon un Murray Spivack Hello, Dolly! John Aldred för Anne of the Thousand Days (dt.: Königin für tausend Tage)
William Edmondson un David Dockendorf för Butch Cassidy and the Sundance Kid (dt.: Zwei Banditen)
Les Fresholtz un Arthur Piantadosi för Marooned (dt.: Verschollen im Weltraum)
Robert Martin un Clem Portman för Gaily, Gaily

1971–1980[ännern | Bornkood ännern]

Johr Priesdräger för den Film Nomineeren
1971 Douglas O. Williams un Don J. Bassman Patton
(dt.: Patton – Rebell in Uniform)
Gordon K. McCallum un John Bramall för Ryan’s Daughter (dt.: Ryans Tochter)
Ronald Pierce un David H. Moriarty för Airport (Film)
Murray Spivack un Herman Lewis för Tora! Tora! Tora!
Dan Wallin un L. A. Johnson för Woodstock
1972 Gordon K. McCallum un David Hildyard Fiddler on the Roof
(dt.: Anatevka)
Bob Jones un John Aldred för Mary, Queen of Scots (dt.: Maria Stuart, Königin von Schottland)
Gordon K. McCallum, John W. Mitchell un Al Overton för Diamonds Are Forever (dt.: James Bond 007 – Diamantenfieber)
Richard Portman un Jack Solomon för Kotch (dt.: Opa kann’s nicht lassen)
Theodore Soderberg un Christopher Newman för The French Connection (dt.: Brennpunkt Brooklyn)
1973 Robert Knudson un David Hildyard Cabaret Charles Grenzbach, Richard Portman un Christopher Newman för The Godfather (dt.: Der Pate)
Arthur Piantadosi un Charles T. Knight för Butterflies Are Free (dt.: Schmetterlinge sind frei)
Richard Portman un Gene Cantamessa för The Candidate (dt.: Bill McKay – Der Kandidat)
Theodore Soderberg un Herman Lewis för The Poseidon Adventure (dt.: Die Höllenfahrt der Poseidon)
1974 Robert Knudson un Christopher Newman The Exorcist
(dt.: Der Exorzist)
Donald O. Mitchell un Larry Jost för The Paper Chase (dt.: Zeit der Prüfungen)
Ronald Pierce un Robert R. Bertrand för The Sting (dt.: Der Clou)
Richard Portman un Larry Jost för The Day of the Dolphin (dt.: Der Tag des Delphins)
Richard Portman un Les Fresholtz för Paper Moon
1975 Ronald Pierce un Melvin M. Metcalfe Sr. Earthquake
(dt.: Erdbeben)
Charles Grenzbach un Larry Jost för Chinatown
Walter Murch un Art Rochester för Der Dialog (dt.: The Conversation)
Richard Portman un Gene Cantamessa för Young Frankenstein (dt.: Frankenstein Junior)
Theodore Soderberg un Herman Lewis för The Towering Inferno (dt.: Flammendes Inferno)
1976 Robert L. Hoyt, Roger Heman Jr., Earl Madery un John R. Carter Jaws
(dt.: Der weiße Hai)
Leonard Peterson, John A. Bolger Jr., John L. Mack un Don Sharpless för The Hindenburg (dt.: Die Hindenburg)
Arthur Piantadosi, Les Fresholtz, Richard Tyler un Al Overton Jr. för Bite the Bullet (dt.: 700 Meilen westwärts)
Richard Portman, Don MacDougall, Curly Thirlwell un Jack Solomon för Funny Lady
Harry W. Tetrick, Aaron Rochin, William L. McCaughey un Roy Charman för The Wind and the Lion (dt.: Der Wind und der Löwe)
1977 Arthur Piantadosi, Les Fresholtz, Rick Alexander un James E. Webb All the President’s Men
(dt.: Die Unbestechlichen)
Robert Knudson, Dan Wallin, Robert J. Glass un Tom Overton för A Star Is Born
Donald O. Mitchell, Douglas O. Williams, Richard Tyler un Harold M. Etherington för Silver Streak (dt.: Trans-Amerika-Express)
Harry W. Tetrick, William L. McCaughey, Aaron Rochin un Jack Solomon för King Kong
Harry W. Tetrick, William L. McCaughey, Lyle J. Burbridge un Bud Alper för Rocky
1978 Don MacDougall, Ray West, Bob Minkler un Derek Ball Star Wars
(dt.: Krieg der Sterne)
Walter Goss, Rick Alexander, Tom Beckert un Robin Gregory för The Deep (dt.: Die Tiefe)
Robert Knudson, Robert J. Glass, Don MacDougall un Gene Cantamessa för Close Encounters of the Third Kind (dt.: Unheimliche Begegnung der dritten Art)
Robert Knudson, Robert J. Glass, Richard Tyler un Jean-Louis Ducarme för Sorcerer (dt.: Atemlos vor Angst)
Theodore Soderberg, Paul Wells, Douglas O. Williams un Jerry Jost för The Turning Point (dt.: Am Wendepunkt)
1979 Richard Portman, William L. McCaughey, Aaron Rochin un C. Darin Knight The Deer Hunter
(dt.: Die durch die Hölle gehen)
Robert Knudson, Robert J. Glass, Don MacDougall un Jack Solomon för Hooper (dt.: Um Kopf und Kragen)
Gordon K. McCallum, Graham V. Hartstone, Nicolas Le Messurier un Roy Charman för Superman
Tex Rudloff, Joel Fein, Curly Thirlwell un Willie D. Burton för The Buddy Holly Story (dt.: Die Buddy Holly Story)
John Wilkinson, Robert W. Glass Jr., John T. Reitz un Barry Thomas för Days of Heaven (dt.: In der Glut des Südens)
1980 Walter Murch, Mark Berger, Richard Beggs un Nathan Boxer Apocalypse Now Robert Knudson, Robert J. Glass, Don MacDougall un Gene Cantamessa för 1941 (dt.: 1941 – Wo bitte geht’s nach Hollywood)
William L. McCaughey, Aaron Rochin, Michael J. Kohut un Jack Solomon för Meteor
Arthur Piantadosi, Les Fresholtz, Michael Minkler un Al Overton Jr. för The Electric Horseman (dt.: Der elektrische Reiter)
Theodore Soderberg, Douglas O. Williams, Paul Wells un James E. Webb för The Rose (dt.: Die Rose)


1981–1990[ännern | Bornkood ännern]

Johr Priesdräger för den Film Nomineeren
1981 Bill Varney, Steve Maslow, Gregg Landaker un Peter Sutton The Empire Strikes Back
(dt.: Das Imperium schlägt zurück)
Michael J. Kohut, Aaron Rochin, Jay M. Harding un Christopher Newman för Fame (dt.: Fame – Der Weg zum Ruhm)
Donald O. Mitchell, Bill Nicholson, David J. Kimball un Les Lazarowitz för Raging Bull (dt.: Wie ein wilder Stier)
Arthur Piantadosi, Les Fresholtz, Michael Minkler un Willie D. Burton för Altered States (dt.: Der Höllentrip)
Richard Portman, Roger Heman Jr. un James R. Alexander för Coal Miner’s Daughter (dt.: Nachville Lady)
1982 Bill Varney, Steve Maslow, Gregg Landaker un Roy Charman Raiders of the Lost Ark
(dt.: Jäger des verlorenen Schatzes)
Michael J. Kohut, Jay M. Harding, Richard Tyler un Al Overton Jr. för Pennies from Heaven
Richard Portman un David M. Ronne för On Golden Pond (dt.: Am goldenen See)
Dick Vorisek, Tom Fleischman un Simon Kaye för Reds
John Wilkinson, Robert W. Glass Jr., Robert Thirlwell un Robin Gregory för Outland (dt.: Outland – Planet der Verdammten)
1983 Robert Knudson, Robert J. Glass, Don Digirolamo un Gene Cantamessa E.T. the Extra-Terrestrial
(dt.: E.T. – Der Außerirdische)
Milan Bor, Trevor Pyke un Mike Le Mare för Das Boot
Gerry Humphreys, Robin O’Donoghue, Jonathan Bates un Simon Kaye för Gandhi
Michael Minkler, Bob Minkler, Lee Minkler un James LaRue för Tron
Arthur Piantadosi, Les Fresholtz, Rick Alexander un Les Lazarowitz för Tootsie
1984 Mark Berger, Thomas Scott, Randy Thom un David MacMillan The Right Stuff
(dt.: Der Stoff, aus dem die Helden sind)
Ben Burtt, Gary Summers, Randy Thom un Tony Dawe för Return of the Jedi (dt.: Die Rückkehr der Jedi-Ritter)
Michael J. Kohut, Carlos Delarios, Aaron Rochin un Willie D. Burton för WarGames (dt.: WarGames – Kriegsspiele)
Donald O. Mitchell, Rick Kline, Kevin O’Connell un James R. Alexander för Terms of Endearment (dt.: Zeit der Zärtlichkeit)
Alan Splet, Todd Boekelheide, Randy Thom un David Parker för Never Cry Wolf (dt.: Wenn die Wölfe heulen)
1985 Mark Berger, Thomas Scott, Todd Boekelheide un Christopher Newman Amadeus Nick Alphin, Robert Thirlwell, Richard Portman un David M. Ronne för The River (dt.: Menschen am Fluß)
Graham V. Hartstone, Nicolas Le Messurier, Michael A. Carter un John W. Mitchell för A Passage to India (dt.: Reise nach Indien)
Michael J. Kohut, Aaron Rochin, Carlos Delarios un Gene Cantamessa för 2010 (dt.: 2010: Das Jahr, in dem wir Kontakt aufnehmen)
Bill Varney, Steve Maslow, Kevin O’Connell un Nelson Stoll för Dune (dt.: Der Wüstenplanet)
1986 Chris Jenkins, Gary Alexander, Larry Stensvold un Peter Handford Out of Africa
(dt.: Jenseits von Afrika)
Les Fresholtz, Rick Alexander, Vern Poore un Bud Alper för Ladyhawk (dt.: Der Tag des Falken)
Donald O. Mitchell, Michael Minkler, Gerry Humphreys un Christopher Newman för A Chorus Line
Donald O. Mitchell, Rick Kline, Kevin O’Connell un David M. Ronne för Silverado
Bill Varney, B. Tennyson Sebastian II, Robert Thirlwell un William B. Kaplan för Back to the Future (dt.: Zurück in die Zukunft)
1987 John Wilkinson, Richard D. Rogers, Charles Grenzbach un Simon Kaye Platoon Les Fresholtz, Rick Alexander, Vern Poore un Bill Nelson för Heartbreak Ridge
Graham V. Hartstone, Nicolas Le Messurier, Michael A. Carter un Roy Charman för Aliens (dt.: Aliens – Die Rückkehr)
Donald O. Mitchell, Kevin O’Connell, Rick Kline un William B. Kaplan för Top Gun (dt.: Top Gun – Sie fürchten weder Tod noch Teufel)
Terry Porter, David J. Hudson, Mel Metcalfe un Gene Cantamessa för Star Trek IV: The Voyage Home (dt.: Star Trek IV: Zurück in die Gegenwart)
1988 Bill Rowe un Ivan Sharrock The Last Emperor
(dt.: Der letzte Kaiser)
Wayne Artman, Tom Beckert, Tom E. Dahl un Art Rochester för The Witches of Eastwick (dt.: Die Hexen von Eastwick)
Les Fresholtz, Rick Alexander, Vern Poore un Bill Nelson för Lethal Weapon (dt.: Lethal Weapon – Zwei stahlharte Profis)
Robert Knudson, Don Digirolamo, John S. Boyd un Tony Dawe för Empire of the Sun (dt.: Das Reich der Sonne)
Michael J. Kohut, Aaron Rochin, Carlos Delarios un Robert Wald för RoboCop)
1989 Les Fresholtz, Rick Alexander, Vern Poore un Willie D. Burton Bird Don J. Bassman, Kevin F. Cleary, Richard Overton un Al Overton Jr. för Die Hard (dt.: Stirb langsam)
Robert Knudson, John S. Boyd, Don Digirolamo un Tony Dawe för Who Framed Roger Rabbit (dt.: Falsches Spiel mit Roger Rabbit)
Robert J. Litt, Elliot Tyson, Rick Kline un Danny Michael för Mississippi Burning (dt.: Mississippi Burning – Die Wurzel des Hasses)
Andy Nelson, Brian Saunders un Peter Handford för Gorillas in the Mist (dt.: Gorillas im Nebel)
1990 Donald O. Mitchell, Gregg Rudloff, Elliot Tyson un Russell Williams II Glory Don J. Bassman, Kevin F. Cleary, Richard Overton un Lee Orloff för The Abyss (dt.: Abyss – Abgrund des Todes)
Ben Burtt, Gary Summers, Shawn Murphy un Tony Dawe för Indiana Jones and the Last Crusade (dt.: Indiana Jones und der letzte Kreuzzug)
Michael Minkler, Gregory H. Watkins, Wylie Stateman un Tod A. Maitland för Born on the Fourth of July (dt.: Geboren am 4. Juli)
Donald O. Mitchell, Kevin O’Connell, Greg P. Russell un Keith A. Wester för Black Rain

1991–2000[ännern | Bornkood ännern]

Johr Priesdräger för den Film Nomineeren
1991 Russell Williams II, Jeffrey Perkins, Bill W. Benton un Gregory H. Watkins Dances with Wolves
(dt.: Der mit dem Wolf tanzt)
Thomas Causey, Chris Jenkins, David E. Campbell un Doug Hemphill för Dick Tracy
Richard Bryce Goodman, Richard Overton, Kevin F. Cleary un Don J. Bassman för The Hunt for Red October (dt.: Jagd auf Roter Oktober)
Nelson Stoll, Michael J. Kohut, Carlos Delarios un Aaron Rochin för Total Recall (dt.: Die totale Erinnerung – Total Recall)
Charles M. Wilborn, Donald O. Mitchell, Rick Kline un Kevin O’Connell för Days of Thunder (dt.: Tage des Donners)
1992 Tom Johnson, Gary Rydstrom, Gary Summers un Lee Orloff Terminator 2: Judgment Day
(dt.: Terminator 2 – Tag der Abrechnung)
Tom Fleischman un Christopher Newman för The Silence of the Lambs (dt.: Das Schweigen der Lämmer)
Michael Minkler, Gregg Landaker un Tod A. Maitland för JFK (dt.: JFK – Tatort Dallas)
Terry Porter, Mel Metcalfe, David J. Hudson un Doc Kane för Beauty and the Beast (dt.: Die Schöne und das Biest)
Gary Summers, Randy Thom, Gary Rydstrom un Glenn Williams för Backdraft (dt.: Backdraft – Männer, die durchs Feuer gehen)
1993 Chris Jenkins, Doug Hemphill, Mark Smith un Simon Kaye The Last of the Mohicans
(dt.: Der letzte Mohikaner)
Les Fresholtz, Vern Poore, Rick Alexander un Rob Young för Unforgiven (dt.: Erbarmungslos)
Donald O. Mitchell, Frank A. Montaño, Rick Hart un Scott D. Smith för Under Siege (dt.: Alarmstufe: Rot)
Kevin O’Connell, Rick Kline un Robert Eber för A Few Good Men (dt.: Eine Frage der Ehre)
Terry Porter, Mel Metcalfe, David J. Hudson un Doc Kane för Aladdin
1994 Gary Summers, Gary Rydstrom, Shawn Murphy un Ron Judkins Jurassic Park Chris Carpenter, Doug Hemphill, Bill W. Benton un Lee Orloff för Geronimo: An American Legend (dt.: Geronimo – Eine Legende)
Michael Minkler, Bob Beemer un Tim Cooney för Cliffhanger (dt.: Cliffhanger – Nur die Starken überleben)
Donald O. Mitchell, Michael Herbick, Frank A. Montaño un Scott D. Smith för The Fugitive (dt.: Auf der Flucht)
Andy Nelson, Steve Pederson, Scott Millan un Ron Judkins för Schindler’s List (dt.: Schindlers Liste)
1995 Gregg Landaker, Steve Maslow, Bob Beemer un David MacMillan Speed Robert J. Litt, Elliot Tyson, Michael Herbick un Willie D. Burton för The Shawshank Redemption (dt.: Die Verurteilten)
Paul Massey, David E. Campbell, Chris David un Douglas Ganton för Legends of the Fall (dt.: Legenden der Leidenschaft)
Donald O. Mitchell, Michael Herbick, Frank A. Montaño un Art Rochester för Clear and Present Danger (dt.: Das Kartell)
Randy Thom, Tom Johnson, Dennis S. Sands un William B. Kaplan för Forrest Gump
1996 Rick Dior, Steve Pederson, Scott Millan un David MacMillan Apollo 13 Steve Maslow, Gregg Landaker un Keith A. Wester för Waterworld
Donald O. Mitchell, Frank A. Montaño, Michael Herbick un Petur Hliddal för Batman Forever
Andy Nelson, Scott Millan, Anna Behlmer un Brian Simmons för Braveheart
Kevin O’Connell, Rick Kline, Gregory H. Watkins un William B. Kaplan för Crimson Tide (dt.: Crimson Tide – In tiefster Gefahr)
1997 Walter Murch, Mark Berger, David Parker un Christopher Newman The English Patient
(dt.: Der englische Patient)
Chris Carpenter, Bill W. Benton, Bob Beemer un Jeff Wexler för Independence Day
Steve Maslow, Gregg Landaker, Kevin O’Connell un Geoffrey Patterson för Twister
Andy Nelson, Anna Behlmer un Ken Weston för Evita
Kevin O’Connell, Greg P. Russell un Keith A. Wester för The Rock (dt.: The Rock – Fels der Entscheidung)
1998 Gary Rydstrom, Tom Johnson, Gary Summers un Mark Ulano Titanic Paul Massey, Rick Kline, Doug Hemphill un Keith A. Wester för Air Force One
Andy Nelson, Anna Behlmer un Kirk Francis för L.A. Confidential
Kevin O’Connell, Greg P. Russell un Art Rochester för Con Air
Randy Thom, Tom Johnson, Dennis S. Sands un William B. Kaplan för Contact
1999 Gary Rydstrom, Gary Summers, Andy Nelson un Ron Judkins Saving Private Ryan
(dt.: Der Soldat James Ryan)
Andy Nelson, Anna Behlmer un Paul Brincat för The Thin Red Line (dt.: Der schmale Grat)
Kevin O’Connell, Greg P. Russell un Keith A. Wester för Armageddon (dt.: Armageddon – Das jüngste Gericht)
Kevin O’Connell, Greg P. Russell un Pud Cusack för The Mask of Zorro (dt.: Die Maske des Zorro)
Robin O’Donoghue, Dominic Lester un Peter Glossop för Shakespeare in Love
2000 John T. Reitz, Gregg Rudloff, David E. Campbell un David Lee The Matrix
(dt.: Matrix)
Robert J. Litt, Elliot Tyson, Michael Herbick un Willie D. Burton för The Green Mile
Andy Nelson, Doug Hemphill un Lee Orloff för The Insider (dt.: Insider)
Gary Rydstrom, Tom Johnson, Shawn Murphy un John Midgley för Star Wars: Episode I – The Phantom Menace (dt.: Star Wars: Episode I – Die dunkle Bedrohung)
Leslie Shatz, Chris Carpenter, Rick Kline un Chris Munro för The Mummy (dt.: Die Mumie)


2001–2010[ännern | Bornkood ännern]

Johr Priesdräger för den Film Nomineeren
2001 Scott Millan, Bob Beemer un Ken Weston Gladiator Steve Maslow, Gregg Landaker, Rick Kline un Ivan Sharrock för U-571 (dt.: U-571 – Mission im Atlantik)
Kevin O’Connell, Greg P. Russell un Lee Orloff för The Patriot (dt.: Der Patriot)
John T. Reitz, Gregg Rudloff, David E. Campbell un Keith A. Wester för The Perfect Storm (dt.: Der Sturm)
Randy Thom, Tom Johnson, Dennis S. Sands un William B. Kaplan för Cast Away (dt.: Cast Away – Verschollen)
2002 Michael Minkler, Myron Nettinga un Chris Munro Black Hawk Down Vincent Arnardi, Guillaume Leriche un Jean Umansky för Le fabuleux destin d’Amélie Poulain (dt.: Die fabelhafte Welt der Amélie)
Christopher Boyes, Michael Semanick, Gethin Creagh un Hammond Peek för The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring (dt.: Der Herr der Ringe: Die Gefährten)
Andy Nelson, Anna Behlmer, Roger Savage un Guntis Sics för Moulin Rouge! (dt.: Moulin Rouge)
Greg P. Russell, Peter J. Devlin un Kevin O’Connell för Pearl Harbor
2003 Michael Minkler, Dominick Tavella un David Lee Chicago Christopher Boyes, Michael Semanick, Michael Hedges un Hammond Peek för The Lord of the Rings: The Two Towers (dt.: Der Herr der Ringe: Die zwei Türme)
Tom Fleischman, Eugene Gearty un Ivan Sharrock för Gangs of New York
Scott Millan, Bob Beemer un John Pritchett för Road to Perdition
Kevin O’Connell, Greg P. Russell un Ed Novick för Spider-Man
2004 Christopher Boyes, Michael Semanick, Michael Hedges un Hammond Peek The Lord of the Rings: The Return of the King
(dt.: Der Herr der Ringe: Die Rückkehr des Königs)
Christopher Boyes, David Parker, David E. Campbell un Lee Orloff för Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl (dt.: Fluch der Karibik)
Paul Massey, Doug Hemphill un Art Rochester för Master and Commander: The Far Side of the World (dt.: Master & Commander – Bis ans Ende der Welt)
Andy Nelson, Anna Behlmer un Jeff Wexler för The Last Samurai (dt.: Last Samurai)
Andy Nelson, Anna Behlmer un Tod A. Maitland för Seabiscuit (dt.: Seabiscuit – Mit dem Willen zum Erfolg)
2005 Scott Millan, Greg Orloff, Bob Beemer un Steve Cantamessa Ray Tom Fleischman un Petur Hliddal för The Aviator (dt.: Aviator)
William B. Kaplan, Randy Thom, Tom Johnson un Dennis S. Sands för The Polar Express (dt.: Der Polarexpress)
Kevin O’Connell, Greg P. Russell, Jeffrey J. Haboush un Joseph Geisinger för Spider-Man 2
Randy Thom, Gary Rizzo un Doc Kane för The Incredibles (dt.: Die Unglaublichen – The Incredibles)
2006 Christopher Boyes, Michael Semanick, Michael Hedges un Hammond Peek King Kong Paul Massey, Doug Hemphill un Peter F. Kurland för Walk the Line
Andy Nelson, Anna Behlmer un Ron Judkins för War of the Worlds (dt.: Krieg der Welten)
Kevin O’Connell, Greg P. Russell, Rick Kline un John Pritchett för Memoirs of a Geisha (dt.: Die Geisha)
Terry Porter, Dean A. Zupancic un Tony Johnson för The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe (dt.: Die Chroniken von Narnia: Der König von Narnia)
2007 Michael Minkler, Bob Beemer un Willie D. Burton Dreamgirls Paul Massey, Christopher Boyes un Lee Orloff för Pirates of the Caribbean: Dead Man’s Chest (dt.: Pirates of the Caribbean – Fluch der Karibik 2)
Andy Nelson, Anna Behlmer un Ivan Sharrock för Blood Diamond
Kevin O’Connell, Greg P. Russell un Fernando Cámara för Apocalypto
John T. Reitz, David E. Campbell, Gregg Rudloff un Walt Martin för Flags of Our Fathers
2008 Scott Millan, David Parker un Kirk Francis The Bourne Ultimatum
(dt.: Das Bourne Ultimatum)
Skip Lievsay, Craig Berkey, Greg Orloff un Peter F. Kurland för No Country for Old Men
Randy Thom, Michael Semanick un Doc Kane för Ratatouille
Paul Massey, David Gianmarco un Jim Stuebe för 3:10 to Yuma (dt.: Todeszug nach Yuma)
Kevin O’Connell, Greg P. Russell un Peter J. Devlin för Transformers
2009 Ian Tapp, Richard Pryke un Resul Pookutty Slumdog Millionaire
(dt.: Slumdog Millionär)
David Parker, Michael Semanick, Ren Klyce un Mark Weingarten för The Curious Case of Benjamin Button (dt.: Der seltsame Fall des Benjamin Button)
Ed Novick, Lora Hirschberg un Gary Rizzo för The Dark Knight
Tom Myers, Michael Semanick un Ben Burtt för WALL·E (dt.: WALL·E – Der Letzte räumt die Erde auf)
Chris Jenkins, Frank A. Montaño un Petr Forejt för Wanted
2010 Paul Ottosson un Ray Beckett The Hurt Locker
(dt.: Tödliches Kommando – The Hurt Locker)
Christopher Boyes, Gary Summers, Andy Nelson un Tony Johnson för Avatar (dt.: Avatar – Aufbruch nach Pandora)
Michael Minkler, Tony Lamberti un Mark Ulano för Inglourious Basterds
Anna Behlmer, Andy Nelson un Peter J. Devlin för Star Trek
Greg P. Russell, Gary Summers un Geoffrey Patterson för Transformers: Revenge of the Fallen (dt.: Transformers – Die Rache)

2011–2020[ännern | Bornkood ännern]

Johr Priesdräger för den Film Nomineeren
2011 Lora Hirschberg, Gary Rizzo un Ed Novick Inception Paul Hamblin, Martin Jensen un John Midgley för The King’s Speech
Jeffrey J. Haboush, William Sarokin, Scott Millan un Greg P. Russell för Salt
Ren Klyce, David Parker, Michael Semanick un Mark Weingarten för The Social Network
Skip Lievsay, Craig Berkey, Greg Orloff un Peter F. Kurland för True Grit
2012 Tom Fleischman un John Midgley Hugo
(dt.: Hugo Cabret)
Deb Adair, Ron Bochar, Dave Giammarco un Ed Novick för Moneyball (dt.: Die Kunst zu gewinnen – Moneyball)
David Parker, Michael Semanick, Ren Klyce un Bo Persson för The Girl with the Dragon Tattoo (dt.: Verblendung)
Greg P. Russell, Gary Summers, Jeffrey J. Haboush un Peter Devlin för Transformers: Dark of the Moon (dt.: Transformers 3 – Die dunkle Seite des Mondes)
Gary Rydstrom, Andy Nelson, Tom Johnson un Stuart Wilson för War Horse (dt.: Gefährten)
2013 Andy Nelson, Mark Paterson un Simon Hayes Les Misérables John T. Reitz, Gregg Rudloff un José Antonio García för Argo
Ron Bartlett, Doug Hemphill un Drew Kunin för Life of Pi (dt.: Life of Pi: Schiffbruch mit Tiger)
Andy Nelson, Gary Rydstrom un Ron Judkins för Lincoln
Scott Millan, Greg P. Russell un Stuart Wilson för Skyfall (dt.: James Bond 007: Skyfall)
2014 Skip Lievsay, Niv Adiri, Christopher Benstead un Chris Munro Gravity Chris Burdon, Mark Taylor, Mike Prestwood Smith un Chris Munro för Captain Phillips
Christopher Boyes, Michael Hedges, Michael Semanick un Tony Johnson för The Hobbit: The Desolation of Smaug (dt.: Der Hobbit: Smaugs Einöde)
Skip Lievsay, Greg Orloff un Peter F. Kurland för Inside Llewyn Davis
Andy Koyama, Beau Borders un David Brownlow för Lone Survivor
2015 Craig Mann, Ben Wilkins un Thomas Curley Whiplash John T. Reitz, Gregg Rudloff un Walt Martin för American Sniper
Jon Taylor, Frank A. Montaño un Thomas Varga för Birdman
Gary Rizzo, Gregg Landaker un Mark Weingarten för Interstellar
Jon Taylor, Frank A. Montaño un David Lee för Unbroken
2016 Chris Jenkins, Gregg Rudloff un Ben Osmo Mad Max: Fury Road Andy Nelson, Gary Rydstrom un Drew Kunin för Bridge of Spies (dt.: Bridge of Spies – Der Unterhändler)
Paul Massey, Mark Taylor un Mac Ruth för The Martian (dt.: Der Marsianer – Rettet Mark Watney)
Jon Taylor, Frank A. Montaño, Randy Thom un Chris Duesterdiek för The Revenant (dt.: The Revenant – der Rückkehrer)
Andy Nelson, Christopher Scarabosio un Stuart Wilson för Star Wars: The Force Awakens (dt.: Star Wars: Das Erwachen der Macht)
2017 Kevin O’Connell, Andy Wright, Robert Mackenzie un Peter Grace Hacksaw Ridge
(dt.: Hacksaw Ridge – Die Entscheidung)
Andy Nelson, Ai-Ling Lee un Steve A. Morrow för La La Land
David Parker, Christopher Scarabosio un Stuart Wilson för Rogue One: A Star Wars Story
Gary Summers, Jeffrey J. Haboush un Mac Ruth för 13 Hours: The Secret Soldiers of Benghazi
Bernard Gariépy Strobl un Claude La Haye för Arrival
2018 Gregg Landaker, Gary A. Rizzo un Mark Weingarten Dunkirk Julian Slater, Tim Cavagin un Mary H. Ellis för Baby Driver
Ron Bartlett, Doug Hemphill un Mac Ruth för Blade Runner 2049
Christian Cooke, Brad Zoern un Glen Gauthier för The Shape of Water (dt.: Shape of Water – Das Flüstern des Wassers)
David Parker, Michael Semanick, Ren Klyce un Stuart Wilson för Star Wars: The Last Jedi (dt.: Star Wars: Die letzten Jedi)
2019 Paul Massey, Tim Cavagin un John Casali Bohemian Rhapsody Steve Boeddeker, Brandon Proctor un Peter Devlin för Black Panther
Jon Taylor, Frank A. Montaño, Ai-Ling Lee un Mary H. Ellis för First Man (dt.: Aufbruch zum Mond)
Skip Lievsay, Craig Henighan un José Antonio García för Roma
Tom Ozanich, Dean A. Zupancic, Jason Ruder un Steve A. Morrow för A Star Is Born