Oscar/Best Trickeffekt

Vun Wikipedia
Wesseln na: Navigatschoon, Söök

Mit den Oscar för de Besten Trickeffekt warrt de Leistung vun de Effektkünstlers vun en Film uttekent. Bit in dat Johr 1963 weer disse Oscar allgemeen för Sünnereffekten vergeven, siet 1964 sünd dormit blots noch visuelle Effekten meent, also Trickeffekten, de en sehn kann. Parallel dorto is de Kategorie för den Besten Tooneffekt inricht worrn.

Statistik
An’n fakensten uttekente Trickeffektkünstler Dennis Muren (8 mol wunnen)
An’n fakensten nomineerte Trickeffektkünstler Dennis Muren (15 mol nomineert)
An’n fakensten nomineerte Trickeffektkünstler ahn Utteken Ben Snow un Daniel Sudick (4 mol nomineert)

In de Tabell staht de Filmen in dat Johr, in dat se uttekent worrn sünd.

1940[ännern | Bornkood ännern]

Johr Priesdräger för den Film Nomineeren
1940 Edmund H. Hansen un
Fred Sersen
The Rains Came
(dt.: Nacht über Indien)
Jack Cosgrove, Fred Albin un Arthur Johns för Gone with the Wind (dt.: Vom Winde verweht)
Roy Davidson un Edwin C. Hahn för Only Angels Have Wings (dt.: S.O.S. Feuer an Bord)
Farciot Edouart, Gordon Jennings un Loren L. Ryder för Union Pacific
A. Arnold Gillespie un Douglas Shearer för The Wizard of Oz (dt.: Das zauberhafte Land)
Byron Haskin un Nathan Levinson för The Private Lives of Elizabeth and Essex (dt.: Günstling einer Königin)
Roy Seawright för Topper Takes a Trip (dt.: Topper geht auf Reisen)

1941–1950[ännern | Bornkood ännern]

Johr Priesdräger för den Film Nomineeren
1941 Lawrence W. Butler un
Jack Whitney
The Thief of Bagdad (1940)The Thief of Bagdad
(dt.: Der Dieb von Bagdad)
Jack Cosgrove un Arthur Johns för Rebecca
Paul Eagler un Thomas T. Moulton för Foreign Correspondent (dt.: Der Auslandskorrespondent)
Farciot Edouart un Gordon Jennings för Dr. Cyclops (dt.: Dr. Zyklop)
Farciot Edouart, Gordon Jennings un Loren L. Ryder för Typhoon (dt.: Die Hölle der Südsee)
John P. Fulton, Bernard B. Brown un Joe Lapis för The Boys from Syracuse
John P. Fulton, Bernard B. Brown un William Hedgcock för The Invisible Man Returns (dt.: Der Unsichtbare kehrt zurück)
A. Arnold Gillespie un Douglas Shearer för Boom Town (dt.: Der Draufgänger)
Byron Haskin un Nathan Levinson för The Sea Hawk (dt.: Der Herr der Sieben Meere)
R. T. Layton, Ray Binger un Thomas T. Moulton för The Long Voyage Home (dt.: Der lange Weg nach Cardiff)
Howard Lydecker, William Bradford, Bud Thackery un Berbert Norsch för Women in War
Ray Seawright un Elmer Raguse för One Billion B.C. (dt.: Tumak, der Herr des Urwalds)
Fred Sersen un Edmund H. Hansen för The Blue Bird
Vernon L. Walker un John Aalberg för Swiss Family Robinson (dt.: Die Insel der Verlorenen)
1942 Farciot Edouart,
Gordon Jennings un

Louis Mesenkop

I Wanted Wings Lawrence W. Butler un William A. Willmarth för That Hamilton Woman (dt.: Lord Nelsons letzte Liebe)
Farciot Edouart, Gordon Jennings un Louis Mesenkop för Aloma of the South Seas (dt.: Aloma, die Tochter der Süüdsee)
John P. Fulton un John D. Hall för The Invisible Woman (dt.: Die unsichtbare Frau)
A. Arnold Gillespie un Douglas Shearer för Flight Command
Byron Haskin un Nathan Levinson för The Sea Wolf (dt.: Der Seewolf)
Roy Seawright un Elmer Raguse för Topper Returns (dt.: Topper 2 – Das Gespensterschloss)
Fred Sersen un Edmund H. Hansen för A Yank in the R.A.F.
1943 Farciot Edouart,
Gordon Jennings,
William L. Pereira un
Louis Mesenkop
Reap the Wild Wind
(dt.: Piraten im karibischen Meer)
Byron Haskin un Nathan Levinson för Desperate Journey (dt.: Sabotageauftrag Berlin)
Howard Lydecker un Daniel J. Bloomberg för Flying Tigers (dt.: Unternehmen Tigersprung)
John P. Fulton un Bernard B. Brown för Invisible Agent (dt.: Der unsichtbare Agent)
Lawrence W. Butler un [William A. Wilmarth]] för Jungle Book (dt.: Das Dschungelbuch)
A. Arnold Gillespie, Warren Newcombe un Douglas Shearer för Mrs. Miniver
Ronald Neame un C. C. Stevens för One of Our Aircraft Is Missing
Fred Sersen, Roger Heman Sr. un George Leverett för The Black Swan (dt.: Der Seeräuber)
Vernon L. Walker un James G. Stewart för The Navy Comes Through (dt.: Die Flotte bricht durch)
Jack Cosgrove, Ray Binger un Thomas T. Moulton för The Pride of the Yankees (dt.: Der große Wurf)
1944 Fred Sersen un

Roger Heman Sr.

Crash Dive Farciot Edouart, Gordon Jennings un George Dutton för So Proudly We Hail (dt.: Mutige Frauen)
A. Arnold Gillespie, Ronald Jahraus un Michael Steinore för Stand by for Action
Hans F. Koenekamp, Rex Wimpy un Nathan Levinson för Air Force (dt.: In die japanische Sonne)
Clarence Slifer, Ray Binger un Thomas T. Moulton för The North Star
Vernon L. Walker, James G. Stewart un Roy Granville för Bombardier (dt.: Ohne Rücksicht auf Verluste)
1945 A. Arnold Gillespie,
Donald Jahraus,
Warren Newcombe un
Douglas Shearer
Thirty Seconds Over Tokyo
(dt.: Dreißig Sekunden über Tokio)
Vernon L. Walker, James G. Stewart un Roy Granville för Days of Glory
David Allen, Ray Cory, Robert Wright, Russell Malmgren un Harry Kusnick för Secret Command
Jack Cosgrove un Arthur Johns för Since You Went Away (dt.: Als du Abschied nahmst)
Paul Detlefsen, John Crouse un Nathan Levinson för The Adventures of Mark Twain (dt.: Die Abenteuer Mark Twains)
Farciot Edouart, Gordon Jennings un George Dutton för The Story of Dr. Wassell (dt.: Dr. Wassels Flucht aus Java)
Fred Sersen un Roger Heman Sr. för Wilson
1946 John P. Fulton un
Arthur Johns
Wonder Man
(dt.: Der Wundermann)
Lawrence W. Butler un Ray Bomba för A Thousand and One Nights (dt.: Tausendundeine Nacht)
Fred Sersen un Sol Halperin för Objective, Burma! (dt.: Der Held von Burma)
Jack Cosgrove för Spellbound (dt.: Ich kämpfe um Dich)
A. Arnold Gillespie, Donald Jahraus, R. A. MacDonald un Michael Steinore för They Were Expendable (dt.: Schnellboote vor Bataan)
1947 Tom Howard Blithe Spirit
(dt.: Geisterkommödie)
William C. McGann un Nathan Levinson för A Stolen Life (dt.: Die große Lüge)
1948 A. Arnold Gillespie,
Warren Newcombe,
Douglas Shearer un
Michael Steinore
Green Dolphin Street
(dt.: Taifun)
Farciot Edouart,Devereaux Jennings, Gordon Jennings, W. Wallace Kelley, Paul K. Lerpae un George Dutton för Unconquered (dt.: Die Unbesiegten)
1949 Paul Eagler,
J. McMillan Johnson,
Russel Shearman,
Clarence Slifer,
Charles L. Freeman un
James G. Stewart
Portrait of Jennie
(dt.: Jenny)
Ralph Hammeras, Fred Sersen, Edward Snyder, Roger Heman Sr. för Deep Waters
1950 Merian C. Cooper,
Ernest B. Schoedsack
Mighty Joe Young
(dt.: Panik um King Kong)
Walter Wanger un Stuart Heisler för Tulsa

1951–1960[ännern | Bornkood ännern]

Johr Priesdräger för den Film Nomineeren
1951 Lee Zavitz Destination Moon
(dt.: Endstation Mond)
Paul K. Lerpae, Gordon Jennings un Devereaux Jennings för Samson and Delilah (dt.: Samson und Delilah)
1952 Gordon Jennings When Worlds Collide
(dt.: Der jüngste Tag)
 
1953 A. Arnold Gillespie,
Warren Newcombe un
Irving G. Ries
Plymouth Adventure
(dt.: Schiff ohne Heimat)
 
1954 Gordon Jennings The War of the Worlds
(dt.: Kampf der Welten)
 
1955 John Hench un
Joshua Meador
20,000 Leagues Under the Sea
(dt.: 20.000 Meilen unter dem Meer)
Ray Kellogg för Hell and High Water (dt.: Inferno)
Warner Bros. för Them! (dt.: Formicula)
1956 John P. Fulton The Bridges at Toko-Ri
(dt.: Die Brücken von Toko-Ri)
George Blackwell un Gilbert Taylor för The Dam Busters (dt.: Mai 1943 – Die Zerstörung der Talsperren)
Ray Kellogg för The Rains of Ranchipur (dt.: Der große Regen)
1957 John P. Fulton The Ten Commandments
(dt.: Die zehn Gebote)
A. Arnold Gillespie, Irving G. Ries un Wesley C. Miller för Forbidden Planet (dt.: Alarm im Weltall)
1958 Walter Rossi The Enemy Below
(dt.: Duell im Atlantik)
Louis Lichtenfield för The Spirit of St. Louis (dt.: Lindbergh – Mein Flug über den Ozean)
1959 Tom Howard tom thumb
(dt.: Der kleine Däumling)
A. Arnold Gillespie un Harold Humbrock för Torpedo Run (dt.: Torpedo los!)
1960 A. Arnold Gillespie,
Robert MacDonald un
Milo B. Lory
Ben-Hur
(dt.: Ben Hur)
L.B. Abbott, James B. Gordon un Carlton W. Faulkner för Journey to the Center of the Earth (dt.: Die Reise zum Mittelpunkt der Erde)

1961–1970[ännern | Bornkood ännern]

Johr Priesdräger för den Film Nomineeren
1961 Gene Warren un
Tim Baar
The Time Machine
(dt.: Die Zeitmaschine)
Augie Lohman för The Last Voyage (dt.: Höllenfahrt)
1962 Bill Warrington un
Chris Greenham
The Guns of Navarone
(dt.: Die Kanonen von Navarone)
Robert A. Mattey un Eustace Lycett för The Absent-Minded Professor (dt.: Der fliegende Pauker)
1963 Robert MacDonald un
Jacques Maumont
The Longest Day
(dt.: Der längste Tag)
A. Arnold Gillespie un Milo B. Lory för Mutiny on the Bounty (dt.: Meuterei auf der Bounty)
1964 Emil Kosa Jr. Cleopatra
(dt.: Kleopatra)
Ub Iwerks för The Birds (dt.: Die Vögel)
1965 Peter Ellenshaw,
Hamilton Luske un
Eustace Lycett
Mary Poppins Jim Danforth för 7 Faces of Dr. Lao (dt.: Der mysteriöse Dr. Lao)
1966 John Stears Thunderball
(dt.: Feuerball)
J. McMillan Johnson för The Greatest Story Ever Told (dt.: Die größte Geschichte aller Zeiten)
1967 Art Cruickshank Fantastic Voyage
(dt.: Die phantastische Reise)
Linwood G. Dunn för Hawaii
1968 L.B. Abbott Doctor Dolittle
(dt.: Doktor Dolittle)
Howard A. Anderson un Albert Whitlock för Tobruk (dt.: Die Kanonen von Tobruk)
1969 Stanley Kubrick 2001: A Space Odyssey
(dt.: 2001: Odyssee im Weltraum)
Hal Millar un J. McMillan Johnson för Ice Station Zebra (dt.: Eisstation Zebra)
1970 Robie Robinson Marooned
(dt.: Verschollen im Weltraum)
Eugène Lourié un Alex Weldon för Krakatoa, East of Java (dt.: Krakatoa – Das größte Abenteuer des letzten Jahrhunderts)

1971–1980[ännern | Bornkood ännern]

Johr Priesdräger för den Film Nomineeren
1971 A.D. Flowers,
L.B. Abbott
Tora! Tora! Tora! Alex Weldon för Patton (dt.: Patton – Rebell in Uniform)
1972 Alan Maley,
Eustace Lycett un
Danny Lee
Bedknobs and Broomsticks
(dt.: Die tollkühne Hexe in ihrem fliegenden Bett)
Jim Danforth un Roger Dicken för When Dinosaurs Ruled the Earth (dt.: Als Dinosaurier die Erde beherrschten)
1973  In disse Kategorie weer keen Pries vergeven
1974
1975
1976
1977
1978 John Stears,
John Dykstra,
Richard Edlund,
Grant McCune un
Robert Blalack
Star Wars
(dt.: Krieg der Sterne)
Roy Arbogast, Douglas Trumbull, Matthew Yuricich, Gregory Jein un Richard Yuricich för Close Encounters of the Third Kind (dt.: Unheimliche Begegnung der dritten Art)
1979  In disse Kategorie weer keen Pries vergeven
1980 Hansruedi Giger,
Carlo Rambaldi,
Brian Johnson,
Nick Allder un
Dennis Ayling
Alien
(dt.: Alien – Das unheimliche Wesen aus einer fremden Welt)
Peter Ellenshaw, Art Cruickshank, Eustace Lycett, Danny Lee, Harrison Ellenshaw un Joe Hale för The Black Hole (dt.: Das schwarze Loch)
William A. Fraker, A. D. Flowers un Gregory Jein för 1941 (dt.: 1941 – Wo bitte geht’s nach Hollywood)
Derek Meddings, Paul Wilson un John Evans för Moonraker (dt.: Moonraker – Streng geheim!)
Douglas Trumbull, John Dykstra, Richard Yuricich, Robert Swarthe, David K. Stewart un Grant McCune för Star Trek: The Motion Picture (dt.: Star Trek: Der Film)

1981–1990[ännern | Bornkood ännern]

Johr Priesdräger för den Film Nomineeren
1981  In disse Kategorie weer keen Pries vergeven
1982 Richard Edlund,
Kit West,
Bruce Nicholson un
Joe Johnston
Raiders of the Lost Ark
(dt.: Jäger des verlorenen Schatzes)
Dennis Muren, Phil Tippett, Ken Ralston un Brian Johnson för Dragonslayer (dt.: Der Drachentöter)
1983 Carlo Rambaldi,
Dennis Muren un
Kenneth Smith
E.T. the Extra-Terrestrial
(dt.: E.T. – Der Außerirdische)
Richard Edlund, Michael Wood un Bruce Nicholson för Poltergeist
Douglas Trumbull, Richard Yuricich un David Dryer för Blade Runner
1984  In disse Kategorie weer keen Pries vergeven
1985 Dennis Muren,
Michael J. McAlister,
Lorne Peterson un
George Gibbs
Indiana Jones and the Temple of Doom
(dt.: Indiana Jones und der Tempel des Todes)
Richard Edlund, John Bruno, Mark Vargo un Chuck Gaspar för Ghostbusters (dt.: Ghostbusters – Die Geisterjäger)
Richard Edlund, Neil Krepela, George Jenson un Mark Stetson för 2010 (dt.: 2010: Das Jahr, in dem wir Kontakt aufnehmen)
1986 Ken Ralston,
Ralph McQuarrie,
Scott Farrar unDavid Berry
Cocoon Dennis Muren, Kit West, John Ellis un Dave Allen för Young Sherlock Holmes (dt.: Das Geheimnis des verborgenen Tempels)
Will Vinton, Ian Wingrove, Zoran Perisic un Michael Lloyd för Return to Oz (dt.: Oz – Eine fantastische Welt)
1987 Robert Skotak,
Stan Winston,
John Richardson un
Suzanne M. Benson
Aliens
(dt.: Aliens – Die Rückkehr)
Lyle Conway, Bran Ferren un Martin Gutteridge för Little Shop of Horrors (dt.: Der kleine Horrorladen)
Richard Edlund, John Bruno, Gary Waller un Bill Neil för Poltergeist II: The Other Side (dt.: Poltergeist II – Die andere Seite)
1988 Dennis Muren,
Bill George,
Harley Jessup un
Kenneth Smith
Innerspace
(dt.: Die Reise ins Ich)
Joel Hynek, Robert M. Greenberg, Richard Greenberg un Stan Winston för Predator
1989 Ken Ralston,
Richard Williams,
Ed Jones un
George Gibbs
Who Framed Roger Rabbit
(dt.: Falsches Spiel mit Roger Rabbit)
Richard Edlund, Al Di Sarro, Brent Boates un Thaine Morris för Die Hard (dt.: Stirb langsam)
Dennis Muren, Michael J. McAlister, Phil Tippett un Christopher Evans för Willow
1990 Hoyt Yeatman,
Dennis Muren,
John Bruno un
Dennis Skotak
The Abyss
(dt.: Abyss – Abgrund des Todes)
Richard Conway un Kent Houston för The Adventures of Baron Munchausen (dt.: Die Abenteuer des Baron Münchhausen)
Ken Ralston, Michael Lantieri, John Bell un Steve Gawley för Back to the Future Part II (dt.: Zurück in die Zukunft II)

1991–2000[ännern | Bornkood ännern]

Johr Priesdräger för den Film Nomineeren
1991  In disse Kategorie weer keen Pries vergeven
1992 Dennis Muren,
Stan Winston·
Gene Warren Jr. un
Robert Skotak
Terminator 2: Judgment Day
(dt.: Terminator 2 – Tag der Abrechnung)
Eric Brevig, Harley Jessup, Mark Sullivan un Michael Lantieri för Hook
Mikael Salomon, Allen Hall, Clay Pinney un Scott Farrar för Backdraft (dt.: Backdraft – Männer, die durchs Feuer gehen)
1993 Ken Ralston,
Doug Chiang,
Douglas Smythe un
Tom Woodruff Jr.
Death Becomes Her
(dt.: Der Tod steht ihr gut)
Richard Edlund, Alec Gillis, Tom Woodruff Jr. un George Gibbs för Alien³
Michael L. Fink, Craig Barron, John Bruno un Dennis Skotak för Batman Returns (dt.: Batmans Rückkehr)
1994 Dennis Muren,
Stan Winston,
Phil Tippett un
Michael Lantieri
Jurassic Park Pete Kozachik, Eric Leighton, Ariel Velasco-Shaw un Gordon Baker för Nightmare Before Christmas
Neil Krepela, John Richardson, John Bruno un Pamela Easley för Cliffhanger (dt.: Cliffhanger – Nur die Starken überleben)
1995 Ken Ralston,
George Murphy,
Stephen Rosenbaum un
Allen Hall
Forrest Gump John Bruno, Thomas L. Fisher, Jacques Stroweis un Pat McClung för True Lies (dt.: True Lies – Wahre Lügen)
Scott Squires, Steve ‘Spaz’ Williams, Tom Bertino un Jon Farhat för The Mask (dt.: Die Maske)
1996 Scott E. Anderson,
Charles Gibson,
Neal Scanlan un
John Cox
Babe
(dt.: Ein Schweinchen namens Babe)
Robert Legato, Michael Kanfer, Leslie Ekker un Matt Sweeney för Apollo 13
1997 Volker Engel,
Douglas Smith,
Clay Pinney un
Joe Viskocil
Independence Day Stefen Fangmeier, John Frazier, Habib Zargarpour un Henry LaBounta för Twister
Scott Squires, Phil Tippett, James Straus un Kit West för Dragonheart
1998 Robert Legato,
Mark A. Lasoff,
Thomas L. Fisher un
Michael Kanfer
Titanic Dennis Muren, Stan Winston, Randy Dutra un Michael Lantieri för The Lost World: Jurassic Park (dt.: Vergessene Welt: Jurassic Park)
Phil Tippett, Scott E. Anderson, Alec Gillis un John Richardson för Starship Troopers
1999 Joel Hynek,
Nicholas Brooks,
Stuart Robertson un
Kevin Scott Mack
What Dreams May Come
(dt.: Hinter dem Horizont)
Rick Baker, Hoyt Yeatman, Allen Hall un Jim Mitchell för Mighty Joe Young (dt.: Mein großer Freund Joe)
Richard R. Hoover, Pat McClung un John Frazier för Armageddon (dt.: Armageddon – Das jüngste Gericht)
2000 John Gaeta,
Janek Sirrs,
Steve Courtley un
Jon Thum
The Matrix
(dt.: Matrix)
John Dykstra, Jerome Chen, Henry Anderson un Eric Allard för Stuart Little
John Knoll, Dennis Muren, Scott Squires un Rob Coleman för Star Wars Episode I: The Phantom Menace (dt.: Star Wars: Episode I – Die dunkle Bedrohung)

2001–2010[ännern | Bornkood ännern]

Johr Priesdräger för den Film Nomineeren
2001 John Nelson,
Neil Corbould,
Tim Burke un
Rob Harvey
Gladiator Scott E. Anderson, Craig Hayes, Scott Stokdyk un Stan Parks för Hollow Man (dt.: Hollow Man – Unsichtbare Gefahr)
Stefen Fangmeier, Habib Zargarpour, John Frazier un Walt Conti för The Perfect Storm (dt.: Der Sturm)
2002 Jim Rygiel,
Randall William Cook,
Richard Taylor un
Mark Stetson
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
(dt.: Der Herr der Ringe: Die Gefährten)
Eric Brevig, John Frazier, Edward Hirsh un Ben Snow för Pearl Harbor
Dennis Muren, Scott Farrar, Stan Winston un Michael Lantieri för A.I. Artificial Intelligence (dt.: A.I. – Künstliche Intelligenz)
2003 Jim Rygiel,
Joe Letteri,
Randall William Cook, un
Alex Funke
The Lord of the Rings: The Two Towers
(dt.: Der Herr der Ringe: Die zwei Türme)
Rob Coleman, Pablo Helman, John Knoll un Ben Snow för Star Wars Episode II: Attack of the Clones (dt.: Star Wars: Episode II – Angriff der Klonkrieger)
John Dykstra, Scott Stokdyk, Anthony LaMolinara un John Frazier för Spider-Man
2004 Jim Rygiel,
Joe Letteri,>br />Randall William Cook, un
Alex Funke
The Lord of the Rings: The Return of the King
(dt.: Der Herr der Ringe: Die Rückkehr des Königs)
John Knoll, Hal T. Hickel, Charles Gibson un Terry D. Frazee för Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl (dt.: Fluch der Karibik)
Daniel Sudick, Stefen Fangmeier, Nathan McGuinness un Robert Stromberg för Master and Commander: The Far Side of the World (dt.: Master & Commander – Bis ans Ende der Welt)
2005 John Dykstra,
Scott Stokdyk,
Anthony LaMolinara un
John Frazier
Spider-Man 2 Tim Burke, Roger Guyett, Bill George un John Richardson för Harry Potter and the Prisoner of Azkaban (dt.: Harry Potter und der Gefangene von Askaban)
John Nelson, Andrew R. Jones, Erik Nash un Joe Letteri för I, Robot
2006 Joe Letteri,
Brian Van’t Hul,
Christian Rivers un
Richard Taylor
King Kong Dennis Muren, Pablo Helman, Randy Dutra un Daniel Sudick för War of the Worlds (dt.: Krieg der Welten)
Dean Wright, Bill Westenhofer, Jim Berney un Scott Farrar för The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe (dt.: Die Chroniken von Narnia: Der König von Narnia)
2007 John Knoll,
Hal T. Hickel,
Charles Gibson un
Allen Hall
Pirates of the Caribbean: Dead Man’s Chest
(dt.: Pirates of the Caribbean – Fluch der Karibik 2)
Boyd Shermis, Kim Libreri, Chas Jarrett un John Frazier för Poseidon
Mark Stetson, Richard R. Hoover, Neil Corbould un Jon Thum för Superman Returns
2008 Michael L. Fink,
Bill Westenhofer,
Ben Morris un
Trevor Wood
The Golden Compass
(dt.: Der Goldene Kompass)
John Knoll,
Hal T. Hickel,
John Frazier för Pirates of the Caribbean: At World's End (dt.: Pirates of the Caribbean – Am Ende der Welt)
Scott Farrar, Scott Benza, Russell Earl un John Frazier för Transformers
2009 Eric Barba,
Steve Preeg,
Burt Dalton un
Craig Barron
The Curious Case of Benjamin Button
(dt.: Der seltsame Fall des Benjamin Button)
Nick Davis, Chris Corbould, Timothy Webber un Paul J. Franklin för The Dark Knight
John Nelson, Ben Snow, Daniel Sudick un Shane Mahan för Iron Man
2010 Joe Letteri,
Stephen Rosenbaum,
Richard Baneham un
Andrew R. Jones
Avatar
(dt.: Avatar – Aufbruch nach Pandora)
Dan Kaufman, Peter Muyzers, Robert Habros un Matt Aitken för District 9
Roger Guyett, Russell Earl, Paul Kavanagh un Burt Dalton för Star Trek

2011–2020[ännern | Bornkood ännern]

Johr Priesdräger för den Film Nomineeren
2011 Paul Franklin,
Chris Corbould,
Andrew Lockley un
Peter Bebb
Inception Ken Ralston, David Schaub, Carey Villegas un Sean Phillips för Alice in Wonderland (dt.: Alice im Wunderland)
Tim Burke, John Richardson, Christian Manz un Nicolas Aithadi för Harry Potter and the Deathly Hallows – Part 1 (dt.: Harry Potter und die Heiligtümer des Todes: Teil 1)
Michael Owens, Bryan Grill, Stephan Trojansky un Joe Farrell för Hereafter (dt.: Hereafter – Das Leben danach)
Janek Sirrs, Ben Snow, Ged Wright un Daniel Sudick för Iron Man 2
2012 Robert Legato,
Joss Williams,
Ben Grossman un
Alex Henning
Hugo
(dt.: Hugo Cabret)
Tim Burke, David Vickery, Greg Butler un John Richardson för Harry Potter and the Deathly Hallows – Part 2 (dt.: Harry Potter und die Heiligtümer des Todes: Teil 2)
Scott Farrar, Scott Benza, Matthew Butler un John Frazier för Transformers: Dark of the Moon (dt.: Transformers 3)
Joe Letteri, Dan Lemmon, R. Christopher White un Daniel Barrett för Rise of the Planet of the Apes (dt.: Planet der Affen: Prevolution)
Erik Nash, John Rosengrant, Dan Taylor un Swen Gillberg för Real Steel
2013 Bill Westenhofer,
Guillaume Rocheron,
Erik-Jan De Boer un
Donald R. Elliott
Life of Pi
(dt.: Life of Pi: Schiffbruch mit Tiger)
Joe Letteri, Eric Saindon, David Clayton un R. Christopher White för The Hobbit: An Unexpected Journey (dt.: Der Hobbit: Eine unerwartete Reise)
Janek Sirrs, Jeff White, Guy Williams un Daniel Sudick för The Avengers (dt.: Marvel’s The Avengers)
Richard Stammers, Trevor Wood, Charley Henley un Martin Hill för Prometheus (dt.: Prometheus – Dunkle Zeichen)
Cedric Nicolas-Troyan, Philip Brennan, Neil Corbould un Michael Dawson för Snow White and the Huntsman
2014 Tim Webber,
Chris Lawrence,
Dave Shirk un
Neil Corbould
Gravity Joe Letteri, Eric Saindon, David Clayton un Eric Reynolds för The Hobbit: The Desolation of Smaug (dt.: Der Hobbit: Smaugs Einöde)
Christopher Townsend, Guy Williams, Erik Nash un Daniel Sudick för Iron Man 3
Tim Alexander, Gary Brozenich, Edson Williams un John Frazier för Lone Ranger
Roger Guyett, Patrick Tubach, Ben Grossmann un Burt Dalton för Star Trek Into Darkness
2015 Paul Franklin
Andrew Lockley
Ian Hunter
Scott Fisher
Interstellar Dan DeLeeuw, Russell Earl, Bryan Grill un Dan Sudick för Captain America: The Winter Soldier (dt.: The Return of the First Avenger)
Joe Letteri, Dan Lemmon, Daniel Barrett un Erik Winquist för Dawn of the Planet of the Apes (dt.: Planet der Affen – Revolution)
Stephane Ceretti, Nicolas Aithadi, Jonathan Fawkner un Paul Corbould för Guardians of the Galaxy
Richard Stammers, Lou Pecora, Tim Crosbie un Cameron Waldbauer för X-Men: Days of Future Past (dt.: X-Men: Zukunft ist Vergangenheit)