Oscar/Best Kledaasch

Vun Wikipedia
Wesseln na: Navigatschoon, Söök

Mit den Oscar för de Beste Kledaasch warrt de Kostümbillners un Kledaaschmakers vun en Film uttekent. In disse Kategorie is 1949 de eerste Oscar vergeven worrn. In Tiet lang geev dat twee splitt Ehren, eenmol för Swartwitt- un eenmol för Klöörfilmen.

Statistik
An’n fakensten uttekent Kostümbillner Edith Head (8 mol wunnen)
An’n fakensten nomineert Kostümbillner Edith Head (35 mol nomineert)
An’n fakensten nomineert ahn Winnen: Patricia Norris, Howard Shoup un Piero Tosi (all mit 5 Nomineeren)

In’n Folgenden warrt de Priesdreger na Johren oplist:

1949–1950[ännern | Bornkood ännern]

Johr Priesdreger för den Film Nomineeren
1949 Swartwitt:
Roger K. Furse
Hamlet Irene för B.F.’s Daughter
Klöör:
Dorothy Jeakins
Barbara Karinska
Joan of Arc
(dt.: Johanna von Orleans)
Edith Head un Gile Steele för The Emperor Waltz
1950 Swartwitt:
Edith Head
Gile Steele
The Heiress
(dt.: Die Erbin)
Vittorio Nino Novarese för Prince of Foxes
Klöör:
Leah Rhodes
Travilla
Marjorie Best
Adventures of Don Juan
(dt.: Die Liebesabenteuer des Don Juan)
Kay Nelson för Mother Is a Freshman

1951–1960[ännern | Bornkood ännern]

Johr Priesdreger för den Film Nomineeren
1951 Swartwitt:
Edith Head
Charles Le Maire
All About Eve
(dt.: Alles über Eva)
Jean Louis för Born Yesterday
Walter Plunkett för The Magnificent Yankee
Klöör:
Edith Head
Dorothy Jeakins
Eloise Jensson
Gile Steele
Gwen Wakeling
Samson and Delilah
(dt.: Samson und Delilah)
Walter Plunkett un Valles för That Forsyte Woman
Michael Whittaker för The Black Rose
1952 Swartwitt:
Edith Head
A Place in the Sun
(dt.: Ein Platz an der Sonne)
Lucinda Ballard för A Streetcar Named Desire (dt.: Endstation Sehnsucht)'
Charles Le Maire un Renié för
The Model and the Marriage Broker
Walter Plunkett un Gile Steele för
Kind Lady
Edward Stevenson un Margaret Furse för
The Mudlark
Klöör:
Orry-Kelly
Walter Plunkett
Irene Sharaff
An American in Paris
(dt.: Ein Amerikaner in Paris)
Hein Heckroth för The Tales of Hoffmann
Charles Le Maire un Edward Stevenson för David and Bathsheba
Herschel McCoy för Quo vadis?
Helen Rose un Gile Steele för The Great Caruso
1953 Swartwitt:
Helen Rose
The Bad and the Beautiful
(dt.: Stadt der Illusionen)
Edith Head för Carrie
Charles Le Maire un Dorothy Jeakins för My Cousin Rachel
Jean Louis för Affair in Trinidad
Sheila O’Brien för Sudden Fear
Klöör:
Marcel Vertès
Moulin Rouge Clavé, Mary Wills un Barbara Karinska för Hans Christian Andersen
Edith Head, Dorothy Jeakins un Miles White för The Greatest Show on Earth
Charles Le Maire för With a Song in My Heart
Helen Rose un Gile Steele för The Merry Widow
1954 Swartwitt:
Edith Head
Roman Holiday
(dt.: Ein Herz und eine Krone)
Charles Le Maire un Travilla för The President's Lady
Jean Louis för From Here to Eternity (dt.: Verdammt in alle Ewigkeit)
Walter Plunkett för The Actress
Helen Rose un Herschel McCoy för Dream Wife
Klöör:
Charles Le Maire
Emile Santiago
The Robe
(dt.: Das Gewand)
Charles Le Maire un Travilla för How to Marry a Millionaire
Mary Ann Nyberg för The Band Wagon
Walter Plunkett för Young Bess
Irene Sharaff för Call Me Madam
1955 Swartwitt:
Edith Head
Sabrina Georges Annenkov un Rosine Delamare för Madame de...
Christian Dior för Stazione Termini
Jean Louis för It Should Happen to You
Helen Rose för Executive Suite
Klöör:
Sanzo Wada
Jigokumon
(dt: Das Höllentor)
Charles Le Maire un René Hubert för Desirée
Charles Le Maire, Travilla un Miles White för There’s No Business Like Show Business
Jean Louis, Mary Ann Nyberg un Irene Sharaff för A Star Is Born (dt.: Ein neuer Stern am Himmel)
Irene Sharaff för Brigadoon
1956 Swartwitt:
Helen Rose
I’ll Cry Tomorrow
(dt.: Und morgen werd ich weinen)
Beatrice Dawson för The Pickwick Papers
Edith Head för The Rose Tattoo
Tadaoto Kainosho för Ugetsu monogatari (dt.: Ugetsu – Erzählungen unter dem Regenmond)
Jean Louis för Queen Bee
Klöör:
Charles Le Maire
Love Is a Many-Splendored Thing
(dt.: Alle Herrlichkeit auf Erden)
Edith Head för To Catch a Thief (dt.: Über den Dächern von Nizza)
Charles Le Maire un Mary Wills för The Virgin Queen
Helen Rose för Interrupted Melody
Irene Sharaff för Guys and Dolls
1957 Swartwitt:
Jean Louis
The Solid Gold Cadillac Kōhei Ezaki för Shichinin no samurai (dt.: Die sieben Samurai)
Edith Head för The Proud and Profane
Charles Le Maire und Mary Wills för Teenage Rebel
Helen Rose för The Power and the Prize
Klöör:
Irene Sharaff
The King and I
(dt.: Der König und ich)
Maria De Matteis för War and Peace
Edith Head, Ralph Jester, John Jensen, Dorothy Jeakins un Arnold Friberg för The Ten Commandments (dt.: Die zehn Gebote)
Moss Mabry un Marjorie Best för Giant (dt.: Giganten)
Miles White för Around the World in Eighty Days
1958 Orry-Kelly Les Girls
(dt.: Die Girls)
Edith Head un Hubert de Givenchy för Funny Face
Charles Le Maire för An Affair to Remember
Jean Louis för Pal Joey
Walter Plunkett för Raintree County
1959 Cecil Beaton Gigi Ralph Jester, Edith Head un John Jensen för The Buccaneer
Charles Le Maire un Mary Wills för A Certain Smile
Jean Louis för Bell Book and Candle
Walter Plunkett för Some Came Running
1960 Swartwitt:
Orry-Kelly
Some Like It Hot
(dt.: Manche mögen’s heiß)
Edith Head för Career
Charles Le Maire un Mary Wills för The Diary of Anne Frank (dt.: Das Tagebuch der Anne Frank)
Helen Rose för The Gazebo
Howard Shoup för The Young Philadelphians
Klöör:
Elizabeth Haffenden
Ben Hur Edith Head för The Five Pennies
Adele Palmer för The Best of Everything
Renié för The Big Fisherman
Irene Sharaff för Porgy and Bess (dt.: Porgy und Bess)

1961–1970[ännern | Bornkood ännern]

Johr Priesdreger för den Film Nomineeren
1961 Swartwitt:
Edith Head
Edward Stevenson
The Facts of Life
(dt.: So eine Affäre)
Theoni V. Aldredge för Pote tin Kyriaki (dt.: Sonntags... nie!)
Howard Shoup för The Rise and Fall of Legs Diamond
Bill Thomas för Seven Thieves
Marik Vos-Lundh för Jungfrukällan
Klöör:
Valles
Bill Thomas
Spartacus Marjorie Best för Sunrise at Campobello
Edith Head för Pepe
Irene Lentz för Midnight Lace (dt.: Mitternachtsspitzen)
Irene Sharaff för Can Can
1962 Swartwitt:
Piero Gherardi
La Dolce vita
(dt.: Das süße Leben)
Dorothy Jeakins för The Children’s Hour
Jean Louis för Judgment at Nuremberg (dt.: Das Urteil von Nürnberg)
Yoshirō Muraki för Yojimbo
Howard Shoup för Claudelle Inglish
Klöör:
Irene Sharaff
West Side Story Edith Head un Walter Plunkett för Pocketful of Miracles
Jean Louis för Back Street
Irene Sharaff för Flower Drum Song
Bill Thomas för Babes in Toyland
1963 Swartwitt:
Norma Koch
What Ever Happened to Baby Jane?
(dt.: Was geschah wirklich mit Baby Jane?)
Theoni V. Aldredge för Phaedra
Edith Head för The Man Who Shot Liberty Valance (dt.: Der Mann, der Liberty Valance erschoß)
Ruth Morley för The Miracle Worker
Donfeld för Days of Wine and Roses
Klöör:
Mary Wills
The Wonderful World of the Brothers Grimm
(dt.: Die Wunderwelt der Gebrüder Grimm)
Edith Head för My Geisha
Dorothy Jeakins för The Music Man
Orry-Kelly för Gypsy
Bill Thomas för Bon Voyage!
1964 Swartwitt:
Piero Gherardi
Edith Head för Love with the Proper Stranger
Edith Head för Wives and Lovers
Bill Thomas för Toys in the Attic
Travilla för The Stripper
Klöör:
Irene Sharaff
Vittorio Nino Novarese
Renié
Cleopatra Donald Brooks för The Cardinal
Edith Head för A New Kind of Love
Walter Plunkett för How the West Was Won
Piero Tosi för Il Gattopardo (dt.: Der Leopard)
1965 Swartwitt:
Dorothy Jeakins
The Night of the Iguana
(dt.: Die Nacht des Leguan)
Edith Head för A House Is Not a Home
René Hubert för The Visit
Norma Koch för Hush... Hush, Sweet Charlotte
Howard Shoup för Kisses for My President
Klöör:
Cecil Beaton
My Fair Lady Margaret Furse för Becket
Morton Haack för The Unsinkable Molly Brown
Edith Head un Moss Mabry för What a Way to Go!
Tony Walton för Mary Poppins
1966 Swartwitt:
Julie Harris
Darling Edith Head för The Slender Thread
Moss Mabry för Morituri
Howard Shoup för A Rage to Live
Bill Thomas un Jean Louis för Ship of Fools
Klöör:
Phyllis Dalton
Doctor Zhivago
(dt.: Doktor Schiwago)
Edith Head un Bill Thomas för Inside Daisy Clover
Dorothy Jeakins för The Sound of Music (dt.: Meine Lieder – meine Träume)
Vittorio Nino Novarese un Marjorie Best för The Greatest Story Ever Told (dt.: Die größte Geschichte aller Zeiten)
Vittorio Nino Novarese för The Agony and the Ecstasy
1967 Swartwitt:
Irene Sharaff
Who’s Afraid of Virginia Woolf?
(dt.: Wer hat Angst vor Virginia Woolf?)
Danilo Donati för La Mandragola
Danilo Donati för Il Vangelo secondo Matteo (dt.: Das 1. Evangelium – Matthäus)
Jocelyn Rickards för Morgan: A Suitable Case for Treatment
Helen Rose för Mister Buddwing
Klöör:
Elizabeth Haffenden
Joan Bridge
A Man for All Seasons
(dt.: Ein Mann zu jeder Jahreszeit)
Piero Gherardi för Giulietta degli spiriti (dt.: Julia und die Geister)
Edith Head för The Oscar
Dorothy Jeakins för Hawaii
Jean Louis för Gambit
1968 John Truscott Camelot Jean Louis för Thoroughly Modern Millie
Irene Sharaff un Danilo Donati för The Taming of the Shrew
Bill Thomas för The Happiest Millionaire
Theadora Van Runkle för Bonnie and Clyde (dt.: Bonnie und Clyde)
1969 Danilo Donati Romeo and Juliet
(dt.: Romeo und Julia)
Donald Brooks för Star!
Phyllis Dalton för Oliver!
Margaret Furse för The Lion in Winter
Morton Haack för Planet of the Apes (dt.: Planet der Affen)
1970 Margaret Furse Anne of the Thousand Days
(dt.: Königin für tausend Tage)
Ray Aghayan för Gaily, Gaily
Edith Head för Sweet Charity
Irene Sharaff för Hello, Dolly!
Donfeld för They Shoot Horses, Don’t They? (dt.: Nur Pferden gibt man den Gnadenschuß)

1971–1980[ännern | Bornkood ännern]

Johr Priesdreger för den Film Nomineeren
1971 Vittorio Nino Novarese Cromwell Donald Brooks un Jack Bear för Darling Lili
Margaret Furse för Scrooge
Edith Head för Airport
Bill Thomas för The Hawaiians
1972 Yvonne Blake
Antonio Castillo
Nicholas and Alexandra
(dt.: Nikolaus und Alexandra)
Margaret Furse för Mary, Queen of Scots (dt.: Maria Stuart, Königin von Schottland)
Morton Haack för What’s the Matter with Helen?
Bill Thomas för Bedknobs and Broomsticks
Piero Tosi för Morte a Venezia
1973 Anthony Powell Travels with My Aunt
(dt.: Reisen mit meiner Tante)
Anna Hill Johnstone för The Godfather (dt.: Der Pate)
Bob Mackie, Ray Aghayan un Norma Koch för Lady Sings the Blues
Anthony Mendleson för Young Winston
Paul Zastupnevich för The Poseidon Adventure (dt.: Die Höllenfahrt der Poseidon)
1974 Edith Head The Sting
(dt.: Der Clou)
Donfeld för Tom Sawyer
Dorothy Jeakins un Moss Mabry för The Way We Were
Piero Tosi för Ludwig
Marik Vos-Lundh för Viskningar och rop
1975 Theoni V. Aldredge The Great Gatsby
(dt.: Der große Gatsby)
John Furniss för Daisy Miller
Anthea Sylbert för Chinatown
Theadora Van Runkle för The Godfather: Part II (dt.: Der Pate – Teil 2)
Tony Walton för Murder on the Orient Express (dt.: Mord im Orient-Expreß)
1976 Ulla-Britt Söderlund
Milena Canonero
Barry Lyndon Ray Aghayan un Bob Mackie för Funny Lady
Yvonne Blake un Ron Talsky för The Four Musketeers
Edith Head för The Man Who Would Be King
Henny Noremark un Karin Erskine för Trollflöjten
1977 Danilo Donati Il Casanova di Federico Fellini
(dt.: Fellinis Casanova)
Alan Barrett för The Seven-Per-Cent Solution
Anthony Mendleson för The Incredible Sarah
William Ware Theiss för Bound for Glory
Mary Wills för The Passover Plot
1978 John Mollo Star Wars
(dt.: Krieg der Sterne)
Edith Head un Burton Miller för Airport '77
Florence Klotz för A Little Night Music
Irene Sharaff för The Other Side of Midnight
Anthea Sylbert för Julia
1979 Anthony Powell Death on the Nile
(dt.: Tod auf dem Nil)
Patricia Norris för Days of Heaven
Tony Walton för The Wiz (dt.: The Wiz – Das zauberhafte Land)
Paul Zastupnevich för The Swarm
Renié för Caravans
1980 Albert Wolsky All That Jazz
(dt.: Hinter dem Rampenlicht)
Judy Moorcroft för The Europeans
Shirley Russell för Agatha
William Ware Theiss för Butch and Sundance: The Early Days
Piero Tosi un Ambra Danon för La Cage aux folles (dt.: Ein Käfig voller Narren)

1981–1990[ännern | Bornkood ännern]

Johr Priesdreger för den Film Nomineeren
1981 Anthony Powell Tess Jean-Pierre Dorléac för Somewhere in Time
Patricia Norris för The Elephant Man
Anna Senior för My Brilliant Career
Paul Zastupnevich för When Time Ran Out...
1982 Milena Canonero Chariots of Fire
(dt.: Die Stunde des Siegers)
Anna Hill Johnstone för Ragtime
Bob Mackie för Pennies from Heaven
Tom Rand för The French Lieutenant’s Woman (dt.: Die Geliebte des französischen Leutnants)
Shirley Russell för Reds
1983 John Mollo
Bhanu Athaiya
Gandhi Eloise Jensson un Rosanna Norton för Tron
Patricia Norris för Victor Victoria
Piero Tosi för La Traviata
Albert Wolsky för Sophie’s Choice
1984 Marik Vos-Lundh Fanny och Alexander
(dt.: Fanny und Alexander)
Santo Loquasto för Zelig
Anne-Marie Marchand för Le Retour de Martin Guerre
William Ware Theiss för Heart Like a Wheel
Joe I. Tompkins för Cross Creek
1985 Theodor Pistek Amadeus Jenny Beavan un John Bright för The Bostonians
Judy Moorcroft för A Passage to India
Patricia Norris för 2010 (dt.: 2010 – Das Jahr, in dem wir Kontakt aufnehmen)
Ann Roth för Places in the Heart
1986 Emi Wada Ran Milena Canonero för Out of Africa (dt.: Jenseits von Afrika)
Aggie Guerard Rodgers för The Color Purple (dt.: Die Farbe Lila)
Albert Wolsky för The Journey of Natty Gann
Donfeld för Prizzi’s Honor (dt.: Die Ehre der Prizzis)
1987 Jenny Beavan
John Bright
A Room with a View
(dt.: Zimmer mit Aussicht)
Anna Anni un Maurizio Millenotti för Otello
Anthony Powell för Pirates
Enrico Sabbatini för The Mission
Theadora Van Runkle för Peggy Sue Got Married
1988 James Acheson The Last Emperor
(dt.: Der letzte Kaiser)
Jenny Beavan un John Bright för Maurice
Dorothy Jeakins för The Dead
Bob Ringwood för Empire of the Sun (dt.: Das Reich der Sonne)
Marilyn Vance för The Untouchables (dt.: Die Unbestechlichen)
1989 James Acheson Dangerous Liaisons
(dt.: Gefährliche Liebschaften)
Milena Canonero för Tucker: The Man and His Dream (dt.: Tucker)
Deborah Nadoolman för Coming to America (dt.: Der Prinz von Zamunda)
Patricia Norris för Sunset
Jane Robinson för A Handful of Dust
1990 Phyllis Dalton Henry V. Elizabeth McBride för Driving Miss Daisy (dt.: Miss Daisy und ihr Chauffeur)
Gabriella Pescucci för The Adventures of Baron Munchausen
Theodor Pistek för Valmont
Joe I. Tompkins för Harlem Nights

1991–2000[ännern | Bornkood ännern]

Johr Priesdreger för den Film Nomineeren
1991 Franca Squarciapino Cyrano de Bergerac Milena Canonero för Dick Tracy
Gloria Gresham för Avalon
Maurizio Millenotti för Hamlet
Elsa Zamparelli för Dances with Wolves (dt.: Der mit dem Wolf tanzt)
1992 Albert Wolsky Bugsy Richard Hornung för Barton Fink
Corinne Jorry för Madame Bovary
Ruth Myers för The Addams Family (dt.: Die Addams Family)
Anthony Powell för Hook
1993 Eiko Ishioka Bram Stoker’s Dracula Jenny Beavan un John Bright för Howards End (dt.: Wiedersehen in Howards End)
Ruth E. Carter för Malcolm X
Sheena Napier för Enchanted April (dt.: Verzauberter April)
Albert Wolsky für Toys
1994 Gabriella Pescucci The Age of Innocence
(dt.:Zeit der Unschuld)
Jenny Beavan un John Bright för The Remains of the Day (dt.: Was vom Tage übrig blieb)
Janet Patterson för The Piano (dt.: Das Piano)
Sandy Powell för Orlando
Anna B. Sheppard för Schindler’s List (dt.: Schindlers Liste)
1995 Lizzy Gardiner
Tim Chappel
The Adventures of Priscilla, Queen of the Desert
(dt.:Priscilla, Königin der Wüste)
Colleen Atwood för Little Women (dt.: Betty und ihre Schwestern)
Moidele Bickel för La Reine Margot (dt.: Die Bartholomäusnacht)
April Ferry för Maverick
Jeffrey Kurland för Bullets Over Broadway
1996 James Acheson Restoration
(dt.:Zeit der Sinnlichkeit)
Jenny Beavan un John Bright för Sense and Sensibility (dt.: Sinn und Sinnlichkeit)
Shuna Harwood för Richard III
Charles Knode för Braveheart
Julie Weiss för 12 Monkeys
1997 Ann Roth The English Patient
(dt.:Der englische Patient)
Paul Brown für Angels and Insects (dt.: Engel und Insekten)
Alexandra Byrne för Hamlet
Ruth Myers för Emma
Janet Patterson för Portrait of a Lady
1998 Deborah Lynn Scott Titanic Ruth E. Carter för Amistad
Dante Ferretti för Kundun
Janet Patterson för Oscar and Lucinda (dt.: Oscar und Lucinda)
Sandy Powell för Wings of the Dove (dt.: Die Flügel der Taube)
1999 Sandy Powell Shakespeare in Love Colleen Atwood för Beloved (dt.: Menschenkind)
Alexandra Byrne för Elizabeth
Judianna Makovsky för Pleasantville (dt.: Pleasantville – Zu schön, um wahr zu sein)
Sandy Powell för Velvet Goldmine
2000 Lindy Hemming Topsy-Turvy
(dt.: Topsy-Turvy - Auf den Kopf gestellt)
Colleen Atwood för Sleepy Hollow
Jenny Beavan för Anna and the King (dt.: Anna und der König)
Milena Canonero för Titus
Ann Roth un Gary Jones för The Talented Mr. Ripley (dt.: Der talentierte Mr. Ripley)

2001–2010[ännern | Bornkood ännern]

Johr Priesdreger för den Film Nomineeren
2001 Janty Yates Gladiator Anthony Powell för 102 Dalmatians (dt.: 102 Dalmatiner)
Rita Ryack för How the Grinch Stole Christmas (dt.: Der Grinch)
Jacqueline West för Quills (dt.: Quills – Macht der Besessenheit)
Timmy Yip för Wo hu cang long (dt.: Tiger and Dragon)
2002 Catherine Martin
Angus Strathie
Moulin Rouge Jenny Beavan för Gosford Park
Milena Canonero för The Affair of the Necklace (dt.: Das Halsband der Königin)
Ngila Dickson un Richard Taylor för The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring (dt.: Der Herr der Ringe: Die Gefährten)
Judianna Makovsky för Harry Potter and the Sorcerer’s Stone (dt.: Harry Potter und der Stein der Weisen)
2003 Colleen Atwood Chicago Sandy Powell för Gangs of New York
Ann Roth för The Hours (dt.: The Hours – Von Ewigkeit zu Ewigkeit)
Anna B. Sheppard för The Pianist (dt.: Der Pianist)
Julie Weiss för Frida
2004 Ngila Dickson
Richard Taylor
The Lord of the Rings: The Return of the King
(dt.: Der Herr der Ringe: Die Rückkehr des Königs)
Ngila Dickson för Last Samurai
Judianna Makovsky för Seabiscuit (dt.: Seabiscuit – Mit dem Willen zum Erfolg)
Wendy Stites för Master and Commander: The Far Side of the World (dt.: Master & Commander – Bis ans Ende der Welt)
Dien van Straalen för Girl with a Pearl Earring (dt.: Das Mädchen mit dem Perlenohrring)
2005 Sandy Powell Aviator Colleen Atwood för Lemony Snicket’s A Series of Unfortunate Events (dt.: Lemony Snicket – Rätselhafte Ereignisse)
Alexandra Byrne för Finding Neverland (dt.: Wenn Träume fliegen lernen)
Sharen Davis för Ray
Bob Ringwood för Troy (dt.: Troja)
2006 Colleen Atwood Memoirs of a Geisha
(dt.: Die Geisha)
Jacqueline Durran för Pride & Prejudice (dt.: Stolz und Vorurteil)
Gabriella Pescucci för Charlie and the Chocolate Factory (dt.: Charlie und die Schokoladenfabrik)
Arianne Phillips för Walk the Line
Sandy Powell för Mrs Henderson Presents (dt.: Lady Henderson präsentiert)
2007 Milena Canonero Marie Antoinette Consolata Boyle för The Queen (dt.: Die Queen)
Sharen Davis för Dreamgirls
Patricia Field för The Devil Wears Prada (dt.: Der Teufel trägt Prada)
Chung Man Yee för Man cheng jin dai huang jin jia (dt.: Der Fluch der goldenen Blume)
2008 Alexandra Byrne Elizabeth: The Golden Age
(dt.: Elizabeth – Das goldene Königreich)
Albert Wolsky för Across the Universe
Jacqueline Durran för Atonement (dt.: Abbitte)
Marit Allen för La vie en rose
Colleen Atwood för Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street (dt.: Sweeney Todd – Der Teuflische Barbier aus der Fleet Street)
2009 Michael O’Connor The Duchess
(dt.: Die Herzogin)
Catherine Martin för Australia
Danny Glicker för Milk
Jacqueline West för The Curious Case of Benjamin Button (dt.: Der seltsame Fall des Benjamin Button)
Albert Wolsky för Revolutionary Road (dt.: Zeiten des Aufruhrs)
2010 Sandy Powell The Young Victoria Janet Patterson för Bright Star
Catherine Leterrier för Coco avant Chanel (dt.: Coco Chanel – Der Beginn einer Leidenschaft)
Monique Prudhomme för The Imaginarium of Doctor Parnassus (dt.: Das Kabinett des Dr. Parnassus)
Colleen Atwood för Nine

2011–2020[ännern | Bornkood ännern]

Johr Priesdreger för den Film Nomineeren
2011 Colleen Atwood Alice in Wonderland
dt.: Alice im Wunderland
Antonella Cannarozzi för I Am Love
Jenny Beaven för The King’s Speech
Sandy Powell för The Tempest
Mary Zophres för True Grit
2012 Mark Bridges The Artist Lisy Christl för Anonymus
Michael O’Connor för Jane Eyre
Arianne Phillips för W.E.
Sandy Powell för Hugo Cabret
2013 Jacqueline Durran Anna Karenina Paco Delgado för Les Misérables
Joanna Johnston för Lincoln
Eiko Ishioka för Mirror, Mirror (dt.: Spieglein Spieglein – Die wirklich wahre Geschichte von Schneewittchen)
Colleen Atwood för Snow White and the Huntsman
2014 Catherine Martin The Great Gatsby
dt.: Der große Gatsby
Patricia Norris för 12 Years a Slave
Michael Wilkinson för American Hustle
William Chang Suk Ping för The Grandmaster
Michael O’Connor för The Invisible Woman