Oscar/Best Make-up

Vun Wikipedia
Wesseln na: Navigatschoon, Söök

Mit den Oscar für dat Beste Make-up warrt de Maskenbillner vun en Film uttekend. Disse Kategorie gifft dat siet 1982.

Statistik
An’n fakensten uttekende Maskenbillner Rick Baker (7 mol wunnen)
An’n fakensten nomineerten Maskenbillner/in Rick Baker (11 Nomineeren)
An’n fakensten nomineerte Maskenbillner/in ahn Winnen Edouard F. Henriques un Aldo Signoretti (mit 3 Nomineeren)

In’n Folgenden warrt de Priesdreger na Johren oplist:

1982–1990[ännern | Bornkood ännern]

Johr Priesdreger för den Film Nomineeren
1982 Rick Baker An American Werewolf in London
(dt.: American Werewolf)
Stan Winston för Heartbeeps (dt.: Herzquietschen)
1983 Sarah Monzani
Michèle Burke
La Guerre du feu
(dt.: Am Anfang war das Feuer)
Tom Smith för Gandhi
1984 De Pries weer in disse Kategorie nich vergeven
1985 Paul LeBlanc
Dick Smith
Amadeus Rick Baker un Paul Engelen för Greystoke: The Legend of Tarzan, Lord of the Apes
(dt.: Greystoke – Die Legende von Tarzan, Herr der Affen)
Michael Westmore för 2010 (dt.: 2010 – Das Jahr, in dem wir Kontakt aufnehmen)
1986 Michael Westmore
Zoltan Elek
Mask
(dt.: Die Maske)
Ken Chase för The Color Purple (dt.: Die Farbe Lila)
Carl Fullerton för Remo Williams: The Adventure Begins (dt.: Remo – Unbewaffnet und gefährlich)
1987 Chris Walas
Stephan Dupuis
The Fly
(dt.: Die Fliege)
Rob Bottin un Peter Robb-King för Legend (dt.: Legende)
Michael Westmore un Michèle Burke för The Clan of the Cave Bear (dt.: Ayla und der Clan des Bären)
1988 Rick Baker Harry and the Hendersons
(dt.: Bigfoot und die Hendersons)
Robert Laden för Happy New Year
1989 Ve Neill
Steve LaPorte
Robert Short
Beetle Juice
(dt.: Lottergeist Beetlejuice)
Rick Baker för Coming to America (dt.: Der Prinz aus Zamunda)
Thomas R. Burman un Bari Dreiband-Burman för Scrooged (dt.: Die Geister, die ich rief)
1990 Manlio Rocchetti
Lynn Barber
Kevin Haney
Driving Miss Daisy
(dt.: Miss Daisy und ihr Chauffeur)
Dick Smith, Ken Diaz un Greg Nelson för Dad
Maggie Weston un Fabrizio Sforza för The Adventures of Baron Munchausen (dt.: Die Abenteuer des Baron von Münchhausen)

1991–2000[ännern | Bornkood ännern]

Johr Priesdreger för den Film Nomineeren
1991 John Caglione Jr.
Doug Drexler
Dick Tracy Michèle Burke un Jean-Pierre Eychenne för Cyrano de Bergerac
Ve Neill un Stan Winston för Edward Scissorhands (dt.: Edward mit den Scherenhänden)
1992 Stan Winston
Jeff Dawn
Terminator 2: Judgment Day
(dt.: Terminator 2 – Tag der Abrechnung)
Michael Mills, Ed French un Richard Snell för Star Trek VI: The Undiscovered Country
(dt.: Star Trek VI: Das unentdeckte Land)
Christina Smith, Monty Westmore un Greg Cannom för Hook
1993 Greg Cannom
Michèle Burke
Matthew W. Mungle
Bram Stoker’s Dracula Ve Neill, Greg Cannom un John Blake för Hoffa (dt.: Jimmy Hoffa)
Ve Neill, Ronnie Specter un Stan Winston för Batman Returns (dt.: Batmans Rückkehr)
1994 Greg Cannom
Ve Neill
Yolanda Toussieng
Mrs. Doubtfire
(dt.: Mrs. Doubtfire – Das stachelige Hausmädchen)
Carl Fullerton un Alan D’Angerio för Philadelphia
Christina Smith, Matthew W. Mungle un Judith A. Cory för Schindler’s List (dt.: Schindlers Liste)
1995 Rick Baker
Ve Neill
Yolanda Toussieng
Ed Wood Daniel Parker, Paul Engelen un Carol Hemming för Frankenstein (dt.: Mary Shelleys Frankenstein)
Daniel C. Striepeke, Hallie D’Amore un Judith A. Cory för Forrest Gump
1996 Peter Frampton
Paul Pattison
Lois Burwell
Braveheart Greg Cannom, Robert Laden un Colleen Callaghan för Roommates (dt.: Familien-Bande)
Ken Diaz un Mark Sanchez för My Family (dt.: Meine Familie)
1997 Rick Baker
David LeRoy Anderson
The Nutty Professor
(dt.: Der verrückte Professor
Matthew W. Mungle un Deborah La Mia Denaver för Ghosts of Mississippi (dt.: Das Attentat)
Michael Westmore, Scott Wheeler un Jake Garber för Star Trek: First Contact (dt.: Star Trek: Der erste Kontakt)
1998 Rick Baker
David LeRoy Anderson
Men in Black Tina Earnshaw, Greg Cannom un Simon Thompson för Titanic
Lisa Westcott, Veronica Brebner un Beverly Binda för Mrs. Brown (dt.: Ihre Majestät Mrs. Brown)
1999 Jenny Shircore Elizabeth Lois Burwell, Conor O’Sullivan un Daniel C. Striepeke för Saving Private Ryan (dt.: Der Soldat James Ryan)
Lisa Westcott un Veronica Brebner för Shakespeare in Love
2000 Christine Blundell
Trefor Proud
Topsy-Turvy
(dt.: Topsy-Turvy – Auf den Kopf gestellt)
Rick Baker för Life (dt.: Lebenslänglich)
Michèle Burke un Mike Smithson för Austin Powers: The Spy Who Shagged Me (dt.: Austin Powers – Spion in geheimer Missionarsstellung)
Greg Cannom för Bicentennial Man (dt.: Der 200 Jahre Mann)

2001–2010[ännern | Bornkood ännern]

Johr Priesdreger för den Film Nomineeren
2001 Rick Baker
Gail Rowell-Ryan
How the Grinch Stole Christmas
(dt.: Der Grinch)
Ann Buchanan un Amber Sibley för Shadow of the Vampire
Michèle Burke un Edouard F. Henriques för The Cell
2002 Peter Owen
Richard Taylor
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
(dt.: Der Herr der Ringe: Die Gefährten)
Greg Cannom un Colleen Callaghan för A Beautiful Mind (dt.: A Beautiful Mind – Genie und Wahnsinn)
Maurizio Silvi un Aldo Signoretti för Moulin Rouge!
2003 John E. Jackson
Beatrice De Alba
Frida John M. Elliott Jr. un Barbara Lorenz för The Time Machine
2004 Richard Taylor
Peter King
The Lord of the Rings: The Return of the King
(dt.: Der Herr der Ringe: Die Rückkehr des Königs)
Edouard F. Henriques un Yolanda Toussieng för Master and Commander: The Far Side of the World
(dt.: Master & Commander – Bis ans Ende der Welt)
Ve Neill un Martin Samuel för Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
(dt.: Fluch der Karibik)
2005 Valli O’Reilly
Bill Corso
Lemony Snicket's A Series of Unfortunate Events
(dt.: Lemony Snicket – Rätselhafte Ereignisse)
Jo Allen un Manolo García för Mar adentro (dt.: Das Meer in mir)
Keith VanderLaan un Christien Tinsley för The Passion of the Christ (dt.: Die Passion Christi)
2006 Howard Berger
Tami Lane
The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe
(dt.: Die Chroniken von Narnia: Der König von Narnia)
David LeRoy Anderson un Lance Anderson för Cinderella Man (dt.: Das Comeback)
Dave Elsey un Nikki Gooley för Star Wars: Episode III – Revenge of the Sith
(dt.: Star Wars: Episode III – Die Rache der Sith)
2007 David Martí
Montse Ribé
El Laberinto del fauno
(dt.: Pans Labyrinth)
Aldo Signoretti un Vittorio Sodano för Apocalypto
Kazuhiro Tsuji un Bill Corso för Click (dt.: Klick)
2008 Didier Lavergne
Jan Archibald
La Môme
dt.: La vie en rose
Rick Baker un Kazuhiro Tsuji för Norbit
Ve Neill un Martin Samuel för Pirates of the Caribbean: At World’s End (dt.: Pirates of the Caribbean – Am Ende der Welt)
2009 Greg Cannom The Curious Case of Benjamin Button
dt.: Der seltsame Fall des Benjamin Button
John Caglione jr. un Conor O’Sullivan för The Dark Knight
Mike Elizalde un Thom Floutz för Hellboy II: The Golden Army (dt.: Hellboy – Die goldene Armee)
2010 Barney Burman
Mindy Hall
Joel Harlow
Star Trek Aldo Signoretti un Vittorio Sodano för Il Divo (dt.: Il Divo - Der Göttliche)
John Henry Gordon un Jenny Shircore för The Young Victoria

2011–2020[ännern | Bornkood ännern]

Johr Priesdreger för den Film Nomineeren
2011 Rick Baker
Dave Elsey
The Wolfman
dt.: Wolfman
Adrien Morot för Barney’s Version
Edouard F. Henriques, Greg Funk un Yolanda Toussieng för The Way Back
2012 Mark Coulier
J. Roy Helland
The Iron Lady
dt.: Die Eiserne Lady
Martial Corneville, Lynn Johnston un Matthew W. Mungle för Albert Nobbs
Nick Dudman, Amanda Knight un Lisa Tomblin för Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2 (dt.: Harry Potter und die Heiligtümer des Todes: Teil 2)
2013 Lisa Westcott
Julie Dartnell
Les Misérables Howard Berger, Peter Montagna un Martin Samuel för Hitchcock
Peter Swords King, Rick Findlater un Tamie Lane för The Hobbit: An Unexpected Journey (dt.: The Hobbit: An Unexpected Journey)
2014 Adruitha Lee
Robin Mathews
Dallas Buyers Club Stephen Prouty för Jackass: Bad Grandpa
Joel Harlow un Gloria Pasqua-Casny för Lone Ranger